تایید استحکام فضا های آموزشی با نوسازی مدارس

به گزارش تور هند ارزان، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: نوسازی مدارس طبق بخشنامه جدید ابلاغی علاوه بر اعلام ظرفیت دانش آموزی، از این پس استحکام بنای مدارس و مراکز غیردولتی را نیز تایید می نماید.

تایید استحکام فضا های آموزشی با نوسازی مدارس

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگار ، سید محمد واعظی نژاد، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان امروز در جلسه با مهندسان ناظر پروژه های نوسازی مدارس سراسر استان گفت: طبق بخشنامه جدید ابلاغی علاوه بر اعلام ظرفیت دانش آموزی، نوسازی مدارس موظف شده تا از این به بعد، استحکام بنای مدارس و مراکز غیردولتی را نیز تایید کند.

او با اشاره به این موضوع که ما در نوسازی مدارس شرایط سخت و محدودیت های موسسین غیردولتی را می دانیم و درک می کنیم، اضافه نمود: اگر خدای ناکرده اتفاقی در این مدارس از لحاظ استاندارد فضا بیفتد، نوسازی مدارس پاسخگوست، پس موظفیم طبق قوانین و مقررات رفتار کنیم.

واعظی نژاد توضیح داد: پس از ابلاغ بخشنامه جدید کار تایید استحکام بنا و تایید ظرفیت دانش آموزان در مدارس و مراکز غیردولتی به نوسازی مدارس واگذار شده و احتیاج است ادارات آموزش و پرورش سراسر استان با نوسازی مدارس همکاری نمایند و اطلاع رسانی مناسب به موسسین مدارس و مراکز غیردولتی صورت بگیرد و از روند جدید کاری آن ها آگاه شوند.

او به ناظران حاضر درجلسه تاکید نمود: قوانین و مقرارت تایید استحکام بنای آموزشی را جدی بگیرند و اگر مدرسه و مرکزی شرایط لازم را ندارد بایستی شرایط لازم را مهیا کند تا خدای نکرده جان دانش آموزان به خطر نیفتد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از کوشش های شبانه روزی مهندسان ناظر نوسازی مدارس در اجرای طرح برچیده شدن مدارس خشت و گلی تقدیر کرد و گفت: در حوزه استاندارد سازی سیستم های سرمایشی گرمایشی نیز تا کنون 750 کلاس درس با بخاری نفتی که مدرسه هایشان علمک گاز داشتند، استاندارد سازی شده و در ادامه اجرای طرح، بحث استاندارد سازی پروژه های بخاری نفتی مدارسی که علمک گاز ندارند، در دستور کار است.

واعظی نژاد با اعلام اینکه 70 درصد پروژه های در دست اجرای نوسازی مدارس جزو پروژه های نیمه تمامند، اضافه نمود: طبق برنامه زمانبندی سعی داریم تا مهر 99 پروژ ه های نیمه تمام را به انتها برسانیم.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 629

به "تایید استحکام فضا های آموزشی با نوسازی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید استحکام فضا های آموزشی با نوسازی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید