طرح بازسازی ایستگاه های راه آهن غرب هند

به گزارش تور هند ارزان، دولت هند قصد دارد برای کمک به بهبود کیفیت سفر گردشگران و مردم محلی راه آهنهای غرب هند را در فاز اول بازسازی نموده و رفته رفته تمامی خطوط ریلی این کشور را نوسازی و بازسازی نماید.

طرح بازسازی ایستگاه های راه آهن غرب هند

ایستگاه‌های غرب کشور هند توسط وزارت راه‌آهن این کشور با اختصاص بودجه‌ای بالغ بر 900 میلیون روپیه بازسازی و تعمیر خواهد شد. راه‌آهن هند، ایستگاه‌های غرب کشور در شهرهای بمبئی و مهاراشترا را بازسازی می‌کند و امکانات زیرساختی آن‌ها را ارتقا می‌دهد. این بازسازی‌ها شامل تعمیرات و ارتقای ورودی‌ها و خروجی‌ها، دفاتر اداری و سکوها خواهد بود. شرکت توسعه راه‌آهن هند در تلاش است تا 17 ایستگاه در سراسر کشور را مورد بازسازی قرار دهد، همچنین 3 ایستگاه راه‌آهن برون شهری نیز ترمیم خواهند شد.

ایستگاه‌هایی که در لیست تعمیرات این شرکت قرار دارند، ایستگاه راه‌آهن بمبئی، ایستگاه مرکزی و ایستگاه راه‌آهن بندرا مشخص شده‌اند و چند ایستگاه دیگر هنوز اعلام نشده است. شرکت ریلی ویکاس بمبئی پیمانکار پروژه‌های زیرساختی شبکه راه‌آهن حومه بمبئی خواهد بود و این شرکت 4 ایستگاه در شهرهای چمبر، مولاند، ویرار و ناگار را تعمیر و ارتقا خواهد داد. خورانا رئیس اجرایی و مدیر عامل شرکت ریلی ویکاس بمبئی گفته است:

به دنبال انجام اصلاحات در سایر ایستگاه‌ها به جز چمبر، ویرار، ناگار و مولاند نیز خواهیم بود. در حال حاضر بر سر تعیین ایستگاه‌ها با شرکت توسعه راه‌آهن هند در حال مذاکره هستیم.

900 میلیون روپیه بودجه توسط وزارت راه‌آهن هند برای توسعه ایستگاه‌ها در نظر گرفته شده است. با اینحال هنوز این بودجه برای بازسازی ایستگاه تخصیص داده نشده است. در این بازسازی‌ها فضای بیشتری برای مسافران تامین می‌شود، ورودی‌ها و خروجی‌ها بهبود می‌یابند و امکانات پیشرفته‌تری در اختیار ایستگاه‌ها قرار خواهد گرفت. همراه با انجام تعمیرات اساسی برای ایستگاه‌ها، از ظرفیت درآمدزایی این ایستگاه‌ها شامل تاسیس فروشگاه‌ها، مراکز خرید و درمانی نیز استفاده خواهند کرد. این ایستگاه‌ها همانند ایستگاه بندر ناوی در بمبئی که شامل یک مجتمع تجاری است، بازسازی خواهند شد. طرح‌های مختلفی برای انجام تعمیرات و استفاده تجاری از ایستگاه‌ها به وزارت راه‌آهن هند ارائه شده و در حال حاضر این وزارت به دنبال تامین فضای بیشتر برای توسعه ایستگاه‌ها است.

منبع: travelandtourworld.com
انتشار: 14 فروردین 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 3

به "طرح بازسازی ایستگاه های راه آهن غرب هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بازسازی ایستگاه های راه آهن غرب هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید