اولین رکود مالی کره جنوبی از 2003 تا حالا رقم خورد، کاهش 2.4 درصدی فراوری ناخالص داخلی

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: فراوری ناخالص داخلی در کره جنوبی طی سه ماهه دوم امسال میلادی 2.4 درصد نسبت به سه ماهه اول کاهش یافته است. به این ترتیب، اقتصاد کره جنوبی برای اولین بار از 2003 وارد رکود شده است.

اولین رکود مالی کره جنوبی از 2003 تا حالا رقم خورد، کاهش 2.4 درصدی فراوری ناخالص داخلی

به گزارش تور هند ارزان به نقل از تسنیم، به نظر می رسد استراتژی تعطیل نکردن اقتصاد و ایجاد محرک های اقتصادی نتوانسته جلوی سقوط صادرات کره جنوبی را بگیرد و اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی راکد شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می رود فراوری ناخالص داخلی در کره جنوبی 2.4 درصد نسبت به سه ماهه اول امسال میلادی کاهش یافته باشد. این اولین رکود کره جنوبی از 2003 تا حالاست.

کره جنوبی رویکرد متفاوتی نسبت به کنترل همه گیری ویروس کرونا داشت و به جای تعطیل کردن اقتصاد بر تست های گسترده و ردیابی افراد مبتلا به کرونا تکیه کرد. دولت کره جنوبی اقدامات مختلفی برای تقویت مصرف، رساندن پول نقد به خانواده ها و تشویق خرده فروشان به ادامه فعالیت انجام داد. رقم محرک های اقتصادی اعمال شده توسط دولت کره جنوبی به 14 درصد فراوری ناخالص داخلی این کشور می رسد.

ولی کاهش فعالیت های اقتصادی غیر قابل اجتناب بود. محتاط بودن مردم کره جنوبی باعث کاهش مصرف در این کشور شد و تعطیلی اقتصاد در سایر نقاط جهان به تجارت بین الملل آسیب رساند.

به گفته اقتصاددان ها، کاهش شدید صادرات تاثیر مثبت بهبود تقاضای داخلی در کره جنوبی را از بین برد و اقتصاد را وارد رکود کرد. کاهش صادرات کره جنوبی در سه ماهه دوم امسال میلادی دو رقمی بوده است.

اطلاعات اولیه وزارت دارایی کره جنوبی نشان می دهد مصرف در سه ماهه دوم به طور یکنواخت رو به افزایش بوده است. دریافت کارت های اعتباری 9.3 درصد در ماه ژوئن نسبت به سال قبل افزایش داشته ولی گردشگری تقریباً متوقف شده است. تعداد گردشگران ورودی از چین 99 درصد در هر ماه نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

انتظار می رود رکود اقتصادی در کره جنوبی کوتاه مدت تر و ضعیف تر از سایر کشورها باشد. بسیاری از اقتصاددانان ها عقیده دارند اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم رشد خواهد نمود.

طبق پیش بینی اقتصاددان ها، اقتصاد کره جنوبی 0.6 درصد در امسال کوچک میشود. این رقم برای ژاپن منفی 4.9 درصد، سنگاپور منفی 5.8 درصد و در آمریکا 5.5 درصد خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1221

به "اولین رکود مالی کره جنوبی از 2003 تا حالا رقم خورد، کاهش 2.4 درصدی فراوری ناخالص داخلی" امتیاز دهید

1 کاربر به "اولین رکود مالی کره جنوبی از 2003 تا حالا رقم خورد، کاهش 2.4 درصدی فراوری ناخالص داخلی" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین رکود مالی کره جنوبی از 2003 تا حالا رقم خورد، کاهش 2.4 درصدی فراوری ناخالص داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید