اقیانوس ابر ایران را در کجا ببینید؟

به گزارش تور هند ارزان، سفر به اقیانوس ابر

تصور کنید که در مکانی مرتفع، میان طبیعت بکری در حال قدم زدن هستید. در اینجا شما آرامشی خواهید یافت که در هیچ کجای دیگری یافت نمی گردد. تنها صدایی که می شنوید صدای پرندگان و شاید نسیمی است که در میان درختان می پیچد و تنها مناظری که می بینید درختان، کوه ها و طبیعت زیباست. اما چیزی که شما را حیرت زده خواهد نمود این است که شما بر فراز ابرها قرار دارید و این سفیدی یک دست به شما حس متفاوتی هدیه می دهد. در اینجا می توانید کمی از روزمرگی و زندگی ماشینی رها شوید و به دامن طبیعت پناه بیاورید. اگر سفر به اقیانوس ابر را دوست دارید، مقصدهایی که در زیر آورده شده اند، ییلاقات و روستاهای زیبایی هستند که می توانید از این پدیده تماشا کنید. با خبرنگاران باشید.

اقیانوس ابر ایران را در کجا ببینید؟

روستای فیلبند، مازندران

احتمالا یکی از معروف ترین روستاهایی که می توانید در آن ابرها را زیر پایتان داشته باشید، روستای فیلبند است. در این روستا می توانید شبی را در خانه ای محلی سپری کنید، غذای سنتی بخورید و طبیعت زیبای این روستا را در آغوش بکشید. این روستا در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا واقع شده است که به خاطر همین موضوع، اقیانوس ابر در زمان های بسیاری در این روستا دیده می گردد. البته پدیده اقیانوس ابر بیشتر در فصل تابستان در این منطقه رخ می دهد و در فصل زمستان به علت پایین بودن دمای آن، معمولا روستا پوشیده از برف است.

یکی از ویژگی های این روستای ییلاقی جاده خوب و آسفالتش می باشد که برای مسافران این امکان را فراهم نموده که با ماشین شخصی خودشان به این منطقه بروند. فیلبند در 160 کیلومتری تهران قرار گرفته است و برای رفتن به آنجا پس از سپری کردن 130 کیلومتر در جاده هراز در سمت راست با تماشا تابلوی چلاو وارد منطقه شوید. فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو است که از جاده ای کوهستانی با پیچ و خم اما بسیار زیبا عبور خواهد نمود.

جنگل ابر، شاهرود

در میان کوه های البرز مرکزی و در نزدیکی روستای ابر شاهرود، جنگل انبوهی به نام جنگل ابر وجود دارد. در اینجا که در ارتفاع بالایی قرار گرفته است می توانید از جنگل انبوهی تماشا کنید که جزو جنگل های هیرکانی ایران است و پر از چشمه سارهای تماشای است. در این منطقه به خاطر ارتفاع بالا و درجه دمایش، پدیده اقیانوس ابر رخ می دهد. برا رفتن به جنگل ابر باید به بسطام بروید و پس از عبور از میان طبیعت زیبای بسطام به جنگل ابر برسید.

جاده جنگل ابر معمولا خوب و قابل رفتن با ماشین شخصی است اما به علت بارش های فراوان این منطقه قبل از رفتن حتما از باز و سالم بودن جاده اطمینان حاصل کنید. اگر می خواهید در این جنگل اقامت داشته باشید، تعدادی خانه محلی وجود دارند که در فصول مختلف سال گردشگران را در ازای مبلغی اسکان می دهند. بعلاوه اگر در فصل مناسب با آب و هوای خوب به آنجا بروید، می توانید در یکی از دشت های پهن میان جنگل کمپ بزنید و شب مانی داشته باشید.

روستای اولسبلانگاه، ماسال

احتمالا نام ماسال را تا به حال زیاد شنیده اید. این منطقه جنگلی و کوهستانی در غرب استان گیلان قرار گرفته است که به خاطر طبیعت فوق العاده زیبا، بکر و دست نخورده اش گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. شما برای تماشا اقیانوس ابر می توانید به ییلاق ماسال بروید. به آن جا که رسیدید جاده گیلوان را به پیش بروید و پس از عبور از منطقه ها زیبا به ییلاق اولسبلانگاه خواهید رسید.

اینجا به علت دور بودن آن از روستای ماسال یا شهرهای دیگر امکانات اقامتی زیادی را خواهید دید. افراد با سلیقه های مختلف می توانند در اینجا شب خوبی را سپری نمایند زیرا هم خانه های محلی زیادی برای اسکان شما وجود دارند و هم هتل و مسافرخانه های متفاوت در این ییلاق دیده می شوند. یکی از مکان های اقامتی محبوب در روستای اولسبلانگاه، خانه های چوبی است که گردشگران به خاطر حس روستایی آن، اقامت در این خانه ها را بسیار دلنشین توصیف می نمایند.

اشکورات، رامسر

اشکورات منطقه ای در شمال کشور است که از رودسر شروع می گردد و تا ابتدای شهرستان رامسر ادامه می یابد. طبیعت سبز و بکر این منطقه آنقدر تماشای است که تا مدت ها بعد از سفر به آن حس آرامش اشکورات را از یاد نخواهید برد. این منطقه به دو قسمت بالا اشکور و پایین اشکور تقسیم می گردد که هر کدام دارای روستاهایی از جمله تمل، افی، نارنه، کلایه و .. هستند. در جاده های این منطقه که پیش بروید و البته اگر خوش شانس باشید پدیده اقیانوس ابر را تجربه خواهید کرد. علاوه بر آن این منطقه، تماشای های زیادی مثل تالاب صمد آباد، کوه عروس و داماد، منطقه آسمانرود، غار واردار و … دارد. بعلاوه در روستای صمد آباد نیز می توانید دریاچه بسیار زیبایی را مشاهده کنید. در روستاهای اشکورات اقامت خانه های محلی برای اسکانتان وجود دارد.

ییلاق سوباتان، تالش

ییلاق سوباتان همان جایی است مبهوت طبیعت زیبایش خواهید بود. اهالی لیسار در تابستان و بهار به این ییلاق می آیند که در هوای تازه و دلنشین آن فصل گرم را سپری نمایند. این ییلاق پوشیده از دشت های وسیع، درختان سبز و اگر در بهار به آن جا سفر کنید گل های بسیار زیبایی را خواهید دید. این ییلاق بعلاوه جزو مکان های باستانی می باشد زیرا در این محل گورهای چندهزارساله ای کشف شده که نشان از قدمت زیاد سوباتان دارد.

ییلاق سوباتان که در ارتفاع بالایی قرار گرفته است جزو منطقه هایی است که می توان در آن پدیده زیبای اقیانوس ابر را مشاهده کرد. شما می توانید برای شب مانی در خانه های چوبی و محلی اقامت کنید یا در طبیعت زیبای این منطقه چادر بزنید. برترین راستا رسیدن به این ییلاق، جاده رشت به هشت پر است که بعد از آن باید به سمت جاده اق اولر بروید. البته جاده سوباتان برای ماشین های شخصی مناسب نیست و باید با نیسان های محلی و یا ماشین چهار دیفرانسیل به آن جا بروید.

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2080

به "اقیانوس ابر ایران را در کجا ببینید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقیانوس ابر ایران را در کجا ببینید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید