به وسیله دیپلماسی می توان به راه حلی پایدار دست یافت

به گزارش تور هند ارزان، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا اظهار داشت که در سومین سمینار همکاری های ایران و اروپا، همکاری های هسته ای با ایران در راستای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تقویت یافته است.

به وسیله دیپلماسی می توان به راه حلی پایدار دست یافت

به گزارش خبرنگاران، میگوئل آریاس کانته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا پس از سومین سمینار همکاری های ایران و اروپا در توییتی نوشت: اتحادیه اروپا، همکاری های هسته ای کشوری با ایران را در راستای برجام تقویت نمود. توافق هسته ای با ایران برای امنیت اروپا، منطقه و سراسر دنیا اهمیت دارد. تنها به وسیله دیپلماسی – و نه مقابله - می توان به راه کارهایی پایدار دست یافت.

علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در سومین سمینار همکاری های هسته ای ایران و اروپا با بیان اینکه چیزی که در سال 2016 بر سر آن به توافق رسیدیم، لزوم محقق کردن دستاوردهای توافق هسته ای در زمینه همکاری های هسته ای از سوی هر دو طرف را منعکس کرد اظهار کرد: پیوست سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) منعکس کننده همکاری و توافق نهایی امضاکنندگان بر سر اقدامات و تدابیر لازم برای اجرای توافق در این حوزهِ حیاتی و مهم، است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج آمریکا ار توافق هسته ای توضیح داد: تمام جامعه بین الملل می داند که این توافق ها و معاهدات حاصل کوشش های چند جانبه و طولانی مدت برای تبدیل کردن دنیا به مکانی بهتر برای زندگی و احترام به یکدیگر است. با توجه به اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی در تمامی 13 گزارش خود پایبندی ایران به برجام را تائید نموده است، خروج آمریکا از این توافق برای کشورهای مستقل عجیب به نظر می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 113

به "به وسیله دیپلماسی می توان به راه حلی پایدار دست یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به وسیله دیپلماسی می توان به راه حلی پایدار دست یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید