از زیبایی تا درمان بیماری در رویایی ترین چشمه های آب گرم دنیا

به گزارش تور هند ارزان، چشمه آبگرم، یکی از پدیدهای طبیعتی ست که زیبایی، آرامش و درمان بسیاری از امراض برای انسان ها فراهم نموده. تقریباً در هر کشوری می توان چشمه های آب گرم متفاوت و خاصی پیدا کرد که در درمان بیماری های مختلف و ایجاد آرامش و تمدد اعصاب موثرند. کشورهای مختلف هم برای جذب گردشگران بیشتر، کوشش می نمایند به جز خواص چشمه های آب گرم طبیعی، به زیبایی چشمه آب گرم طبیعی هم اضافه نمایند تا لذت و آرامش در کنار زیبایی و رفاه قرار بگیرد. برخی از این چشمه ها در کنار منظره ها طبیعی قرار دارند و احتیاج کمتری به سرمایه گذاری دولت ها احساس می گردد. خوابیدن در چشمه آب گرم به مرور زمان شما را خسته می نماید و بهتر است به هر کجا که می روید، نزدیک به ساعت های انتهایی روز به این چشمه ها سر بزنید. بعد از آن هم مستقیماً به هتل بروید و اجازه بدهید خواص چشمه های آب گرم طبیعی برای درمان بیماری ها، در شما اثر کند.

از زیبایی تا درمان بیماری در رویایی ترین چشمه های آب گرم دنیا

چشمه آبگرم بنف ، آلبرتا، کانادا

در سال 1884 میلادی، کارگران راه سازی هنگام نصب ریل های قطار به چشمه آب گرم بنف برخوردند که در چهار چشمه طبیعی هستند. دمای هوای منطقه بنف کانادا در تمام طول سال یکسان و بین 36 تا 41 درجه سانتی گراد است. منظره ها طبیعی اطراف این چشمه، مناسب پیاده روی و نفس کشیدن و گشت و گذار در طبیعت هستند. بعلاوه می توانید در کوهستان های اطراف اسکی سواری کنید و هنگام خستگی، سری به بنف کانادا بزنید.

چشمه آب گرم بلولگون، گریندیویک، ایسلند

بلو لاگون یا The Blue Lagoon ، چشمه آب گرم طبیعی کشور ایسلند است. کشوری که به سرما و یخبندان می شناسیم. اما این چشمه طبیعی، باعث شده است که گردشگران زیادی از داخل ایسلند و کشورهای همسایه و همین طور دیگر کشورهای اروپایی به این جا بیایند. آب این چشمه خاصیت لطیف کردن پوست را دارد و شاید در درمان بیماری خاصی موثر نباشد، اما به زیبایی یاری می نماید. مواد معدنی موجود در این چشمه آب گرم به مقدار ای زیاد است که هر 40 ساعت یک بار، خود به خود پاکسازی می شود. اگر به ایسلند سفر کنید، در کمتر از یک ساعت از فرودگاه ریکجاویک که در مرکز ایسلند واقع شده است می توانید خود را به چشمه آب گرم بلو لاگون برسانید. البته عجله نکنید، دسترسی شما به این چشمه ها چندان سخت نخواهد بود. بنابراین خواص چشمه های آب گرم این منطقه را از دست ندهید.

چشمه آبگرم های آرنال، کاستاریکا

حضور آتشفشان همواره خطرناک و ناخوشایند نیست. گاهی وقت ها هم در نزدیکی آتشفشان چشمه های آب گرمی مانند آرنال کاستاریکا پیدا می شود. دمای طبیعی آب در این حوضچه های آب گرم، بین 25 تا 50 درجه متغیر است. قبل از رفتن به این چشمه ها، می توانید در رودخانه های اطراف به قایق سواری بپردازید، پیاده روی کنید یا در منظره ها طبیعی اسب سواری کنید. بعد از آن نیز سری به این چشمه ها بزنید از خواص چشمه های آب گرم استفاده گرده و خستگی را از تن بیرون کنید.

چشمه آب گرم تسرونویا، ژاپن

کشور ژاپن را باید یکی از غنی ترین کشورها در داشتن چشمه های آبگرم دانست. این کشور با داشتن بیش از 3000 چشمه طبیعی آب گرم، یکی از مقاصد گردشگری برای درمان بیماری با آب گرم معدنی است. در کنار تمام این چشمه ها، مهمانخانه های کوچکی واقع شده است که در زبان ژاپنی به ریوکانز معروفیت دارد. چشمه های آبگرم تسرونویا هم از این قاعده مستثنی نیست. این چشمه طبیعی قدیمی، حدود 350 سال عمر دارد و برای استفاده از آن می توانید بین استخرهای سرپوشیده و روباز، یکی را انتخاب کنید. تماشا منظره ها طبیعی و کوهستان های برفی ژاپن از درون چشمه های جوشان طبیعی، لذتی وافر خواهد داشت.

چشمه آبگرم پاموک کاله، دنیزلی، ترکیه

کشور ترکیه هم از داشتن چشمه طبیعی آبگرم بی بهره نیست و پاموک کاله به معنای قصر پنبه ای، یکی از این چشمه ها است. استخرهای طبیعی که به شکل تراس های به هم پیوسته هستند، پاموک کاله را تشکیل می دهند. برای رفتن به این چشمه ها، باید به استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه بروید. سطح استخر این چشمه های جوشان آب گرم، در اثر قرن ها از سنگ آهک که نوعی سنگ رسوبی است تشکیل شده است. خود پاموک کاله جزو منظره ها طبیعی به شمار میرود و کشور ترکیه به خوبی از آنها محافظت می نماید.

چشمه آب گرم کالیستوگا، کالیفرنیا

قدمت این چشمه های طبیعی به حدود 200 قبل باز می شود. یکی از معدود چشمه های آبگرم که در قلب شهر کالیفرنیا واقع شده است و برای استفاده از آن نیازی به مسافرت بیرون شهری ندارید. حوضچه های آب گرم از رسوبات آتشفشانی به وجود آمده اند و کالیستاگو را به یک مقصد گردشگری ایده آل تبدیل نموده اند.

چشمه آبگرم ترمال، سن میگول النده، مکزیک

برای تماشا این چشمه های آبگرم باید کمی در این غار زیرمینی شنا کنید تا به یکی از آرامش بخش ترین چشمه های آبگرم جهان برسید. انبوه درختان که این چشمه ها را احاطه نموده است، منظره ها طبیعی بی نظیری را ایجاده نموده و همه ساله گردشگران زیادی را به طرف خود می کشاند. برترین زمان برای رفتن به سن میگول آلنده، فصل تابستان است.

چشمه آب گرم باث، انگلستان

قدمت آبگرم باث به حدود 2000 سال قبل برمی شود و یکی از قدیمی ترین چشمه های آبگرم جهان به شمار میرود. هنوز هم در کنار استخرهای آب گرم آماده که گردشگران درون آن قرار می گیرند، بقایای شهر تاریخی باث و حمام های رومی باستانی دیده می شوند که قدمت این منطقه را نشان می دهند. منظره ها طبیعی بی نظیر، تاثیر آن در درمان بیماری و خواص شفابخشی این چشمه ها، از مدت ها پیش برای مردم ثابت شده است.

چشمه آبگرم ساتورنیا، ایتالیا

ساتورنیا هم یکی از چشمه های آب گرم باستانی جهان است که بومیان منطقه، افسانه هایی در خصوص آن دارند. افسانه هایی که به خدای رومی ساترن برمی شود و این طور بازگو می نماید که این رب النوع اسطوره ای، هنگامی از جنگ بین انسان ها به ستوه آمده و کلافه شده است، چشمه ای جادویی را به وسیله برخورد رعد و برق به زمین ایجاد می نماید. به این امید که بشر با قرار گرفتن در آن، دست از جنگ و خونریزی بردارد. با این که این داستان ها، افسانه ای بیش نیستند، اما تصویر تماشای این چشمه ها، انسان را حیرت زده می نماید. چشمه های اب گرم ساتورنیا خاصیت درمان بیماری ها را دارد و فاصله آن تا شهر سیه نا حدود یک ساعت است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2285

به "از زیبایی تا درمان بیماری در رویایی ترین چشمه های آب گرم دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زیبایی تا درمان بیماری در رویایی ترین چشمه های آب گرم دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید