ابداع روش هایی برای افزایش عمر باتری های لیتیومی

به گزارش تور هند ارزان، باتری های لیتیومی در گذر زمان کیفیت خود را از دست می دهند، اما گروهی از محققان با انجام بررسی های مفصل روش هایی را برای ارتقای عمر این باتری ها ابداع کرده اند.

ابداع روش هایی برای افزایش عمر باتری های لیتیومی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور هند ارزان به نقل از نیواطلس، عمر مفید باتری های لیتیومی گوشی ها و تبلت ها معمولا از دو سال فراتر نمی رود. اما پژوهشگران دانشگاه میشیگان روش هایی را برای افزایش این عمر پیشنهاد کرده اند.

بر اساس بررسی های این محققان عواملی که در گذر زمان باعث کاهش کیفیت و توانایی کاتد، آند، الکترولیت و دیگر بخش های باتری های لیتیومی می شوند کاملا معین هستند. مهم ترین نکته ای که باید در این زمینه رعایت شود، جلوگیری از قرار دریافت گوشی و باتری آن در معرض سرما یا گرمای شدید است.

همچنین در صورتی که گوشی در زمان شارژ شدن به شدت داغ شود، باید آن را از شارژر جدا کرد و بعد از مدتی مجددا شارژ کردن را از سر گرفت. همچنین بهتر است دمای محیط شارژ گوشی بین 10 تا 35 درجه در نوسان باشد.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که باید از شارژ باتری گوشی در زمانی که خیلی خالی شده پرهیز کرد. همچنین شارژ گوشی بعد از پرشدن باتری باید به سرعت متوقف شود. از سوی دیگر باید از قطع شارژ گوشی پیش از تکمیل آن خودداری کرد.

همچنین استفاده از شارژرهایی که به سرعت باتری را پرمی کنند در دراز مدت به آن آسیب می زند. نکته دیگر پرهیز از شارژ باتری گوشی ها در محیط های مرطوب و شرجی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 879

به "ابداع روش هایی برای افزایش عمر باتری های لیتیومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع روش هایی برای افزایش عمر باتری های لیتیومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید