آژانس اتمی: کنفرانس خبری گروسی دوشنبه صبح برگزار می گردد

به گزارش تور هند ارزان، آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نمود کنفرانس خبری برنامه ریزی شده مدیرکل روز دوشنبه صبح برگزار خواهد شد.

آژانس اتمی: کنفرانس خبری گروسی دوشنبه صبح برگزار می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه یکشنبه اعلام نمود: رافائل گروسی مدیرکل آژانس در حال ادامه رایزنی های خود با تهران در مورد تفاهم فنی میان آژانس و ایران است. اکنون انتظار می رود کنفرانس خبری برنامه ریزی شده دوشنبه صبح برگزار گردد.

خبرگزاری رویترز دیروز اعلام نموده بود مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است امروز یکشنبه کنفرانس خبری برگزار کند.

منابع خبری امروز یکشنبه گزارش دادند، یک مقام آگاه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفته است که با توجه به سرانجام یافتن ضرب الاجل سه ماهه ایران به آژانس، احتمال تمدید مشروط توافق قبلی برای مدت یک ماه وجود دارد.

آنالیز این موضوع ناشی از حسن نیت ایران برای فرصت دادن به فرایند مذاکرات جاری در وین است و در صورت قطعی شدن این تصمیم انتظار می رود طرف های مذاکره کننده از فرصت مجددی که ایران در اختیارشان قرار خواهد داد استفاده کنند و با پذیرش مطالبات قانونی ایران فرایند دستیابی به توافق را تسهیل کنند.

بر اساس توافق آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران که در سفر اسفندماه سال گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران به دست آمد مقرر شد دوربین هایی که نظارت های فراپادمانی را پشتیبانی می کنند تا اول خردادماه 1400 روشن بماند، اما فیلم دوربین ها در داخل کشور حفظ گردد.

در چارچوب این توافق فیلم دوربین ها تنها در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین به آژانس انرژی اتمی تحویل می گردد و در غیر آن تصاویر فیلم ها برای همواره پاک خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1768

به "آژانس اتمی: کنفرانس خبری گروسی دوشنبه صبح برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اتمی: کنفرانس خبری گروسی دوشنبه صبح برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید