کپی گیلدخت از سریال کُره ای؟!

به گزارش تور هند ارزان، گیل دخت در یک تقلید خیلی ظاهری و سطحی از درام های تاریخی کره ای، سعی نموده با بردن ما به درون مطبخ خان و نشان دادن غذا های خوش آب و رنگ و فرایند تهیۀ آن ها، حال و هوایی مفرح نیز ایجاد کند، اما ماجرا های مطبخ فعلا نه ارتباط قابل درکی با ماجرای اصلی دارند و نه به خودی خودشان نکتۀ قابل توجه و جالبی ارائه می نمایند.

کپی گیلدخت از سریال کُره ای؟!

سریال گیلدخت داستان تکراری عشق پسر رعیت به دختر خان در گیل دخت که بار ها چنین داستان هایی را در سریال های مختلف دیده ایم.

نقد سریال گیلدخت داستان تکراری عشق پسر رعیت به دختر خان در گیل دخت که بار ها چنین داستان هایی را در سریال های مختلف دیده ایم محمود پاکنیت در این سریال مثل همواره نقش خان را بر عهده دارد او پدر دختری به نام گلنار است که پسر جوانی به نام اسماعیل عاشق اش میشود، اما خان با ازدواج دخترش با پسر رعیت مخالف است داستانی که بار ها در فیلم ها و سریال های مختلف دیده ایم و در سرانجام عاشق و معشوق به یکدیگر میرسند.

شمانیوز در گزارشی نوشته که به طور کلی گیل دخت در یک تقلید خیلی ظاهری و سطحی از درام های تاریخی کره ای، سعی نموده با بردن ما به درون مطبخ خان و نشان دادن غذا های خوش آب و رنگ و فرایند تهیۀ آن ها، حال و هوایی مفرح نیز ایجاد کند، اما ماجرا های مطبخ فعلا نه ارتباط قابل درکی با ماجرای اصلی دارند و نه به خودی خودشان نکتۀ قابل توجه و جالبی ارائه می نمایند.

هر چند این شرح بخشی از داستان سریال گیل دخت است و شاخه های دیگری به داستان این سریال اضافه میشود، اما شاخه اصلی داستان عشق و عاشقی پسر و دختری است که با ازدواج آن ها مخالفت شده است. داستان در دوران قاجار رخ میدهد و تقریبا میتوان سرانجام سریال را حدس زد و بیشتر جنبه سرگرم نماینده برای مخاطبان تلویزیونی را دارد.

آخر داستان را میتوان حدس زد

به عبارت دیگر بخواهیم سریال گیل دخت را برای کسی که آن را ندیده شرح بدهیم کافیست در چند جمله داستان را تعریف کرد اینکه پسری رعیت عاشق و دلباخته دختر خان میشود، ولی خان با ازدواج ان ها مخالفت میکند و این دختر و پسر سختی ها و شکنجه هایی برای رسیدن به یکدیگر تحمل مینمایند.

تقلید ظاهری و سطحی

حتی در تریلر سریال هم که از یکی دو هفتۀ قبل پخش می شد، چیزی جز گرفتاری و هجران و مصیبت دیده نمی شد؛ دو قسمت اول هم همین برداشت را تایید می نمایند. خلاصه اینکه اگر کسی علاقمند به تماشای ماجرای طولانی رنج های یک دختر معصوم باشد، حتما از دنبال کردن این سریال لذت خواهد برد!

اما اگر در پی سریالی باشیم که حالمان را خوب کند و ما را مجذوب چالش ها و چرخش های داستانی خودش کند، فکر نمی کنم با وجود اینهمه سریال های غربی و شرقی درجه یک که به راحتی در دسترس هستند، دلیلی برای تماشای گیل دخت داشته باشیم.

منبع: فرادید
انتشار: 26 بهمن 1401 بروزرسانی: 26 بهمن 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2296

به "کپی گیلدخت از سریال کُره ای؟!" امتیاز دهید

1 کاربر به "کپی گیلدخت از سریال کُره ای؟!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی گیلدخت از سریال کُره ای؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید