چرا خودرو وارد بورس نشد؟

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران : رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: قیمت خودرو در حال حاضر اختلاف بسیار زیادی با قیمت بازار دارد، این اختلاف قیمت از 50 میلیون تومان شروع و تا 120 میلیون تومان متغیر است.

چرا خودرو وارد بورس نشد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، محمدرضا نجفی منش، در مورد منتفی شدن ورود خودرو به بورس گفت گفت: از ابتدای امر قرار بر ورود خودرو به بورس نبود و تنها در حد یک پیشنهاد مطرح شده است. قیمت خودرو درحال حاضر اختلاف بسیار زیادی با قیمت بازار دارد، این اختلاف قیمت از 50 میلیون تومان شروع و تا 120 میلیون تومان متغیر است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر از طرفی فروش خودروساز با زیان همراه است و از طرف دیگر توان پرداخت پول قطعه سازان را ندارد. همچنین سالانه در بازار چیزی نزدیک به 50 هزار میلیارد تومان اختلاف قیمت به وجود می آید که برای رفع اختلاف قیمت ما چند پیشنهاد را ارائه کرده ایم.

نجفی منش اضافه کرد: لازم است، تا اساس این کار برچیده شود یا حداقل آنکه خودروساز ضرر و زیان نداشته باشد. این پیشنهادات از این دست هستند؛ یکی آنکه قیمت را کارخانه بدون دخالت نهاد های دیگر تعیین کند. متاسفانه درحال حاضر 29 نهاد تعیین کننده قیمت خودرو دخالت دارند و در صورتی که قیمت پایین باشد مورد استقبال واقع می شود و مردم به خرید روی می آورند. در زمان دخالت سایر نهاد ها مسائل شروع می شود زیرا شورای رقابت بر اساس یکسری فاکتور ها قیمت را تعیین می کند که موافقان و مخالفانی نیز دارد. از دیگر پیشنهادات عرضه در بورس بود که به قول بورسی ها، کشف قیمت کنند.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی اضافه کرد: راه دیگر اینکه؛ مابه التفاوت قیمت را دولت پرداخت کند تا خودروساز زیان نکرده و پول قطعه ساز را به موقع پرداخت کند. این موارد راهکارهایی هستند که برای از بین بردن مابه التفاوت قیمت خودرو از کارخانه تا بازار پیشنهاد شده که منطقی ترین آنها قیمت گذاری کارخانه ها است.اکنون مجلس محترم در حال تدوین طرحی برای ساماندهی بازار خودرو است که باید دید جزییات این طرح چیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1286

به "چرا خودرو وارد بورس نشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خودرو وارد بورس نشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید