فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از بچه ها

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس اسوسیشن، به گفته وزیر کشور انگلیس شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک و گوگل باید اقدامات قدرتمندتری علیه سواستفاده جنسی از بچه ها در فضای آنلاین انجام دهند.

فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از بچه ها

پریتی پتل وزیر کشور انگلیس همراه دیگر وزرای کشورهای عضو اتحادیه فایو آیز اعلام کرد شرکت های فناوری باید درباره پیشرفت خود در مبارزه با چنین محتوایی شفاف تر عمل کنند. این اتحادیه شامل وزرای آمریکا، کانادا، نیوزلند و استرالیا و انگلیس است که طیف گسترده ای از اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

سال گذشته تعدادی از شرکت های اینترنتی بزرگ اصول داوطلبانه ای برای مقابله با سواستفاده جنسی آنلاین از بچه ها امضا کردند. این سند توسط 5 کشور مذکور تهیه شده بود و چهارچوبی برای مقابله با چنین محتوایی برای شرکت ها فراهم می کرد. همچنین این سند شامل دستورالعملی برای بررسی فرایندهای ایمنی و چگونگی اتخاذ گام هایی برای جلوگیری از اشتراک گذاری محتوای مربوط به سواستفاده بود.

اما در جلسه جدید این 5 کشور، وزرا از شرکت های فناوری خواستند شفاف تر عمل کنند. همچنین وزیر کشور انگلیس به نگرانی هایی درباره تأثیر رمزگذاری سر به سر اشاره کرد که فیس بوک قصد دارد در سرویس های مختلف خود از جمله فیس بوک مسنجر و اینستاگرام از آن استفاده کند.

در این جلسه اشاره شد رمزگذاری سر به سر احتمالاً سبب می شود گزارش های مربوط به سواستفاده جنسی از بچه ها به مرکز ملی بچه ها گمشده و مورد استفاده قرار گرفته تا70 درصد کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1668

به "فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید