سهمیه 2+2 براى ایران و امارات در لیگ قهرمانان آسیا (+عکس)

به گزارش تور هند ارزان، روزنامه الرایه قطر در شماره امروز خود به تشریح رده بندى لیگ هاى کشورهاى آسیایى و سهمیه کشورها در مسابقات سال 2021 لیگ قهرمان پرداخت.

سهمیه 2+2 براى ایران و امارات در لیگ قهرمانان آسیا (+عکس)

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، در این گزارش آمده است: با وجود شیوع بحران کرونا در جهان، کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه توسعه رقابت هاى لیگ قهرمانان و برگزارى این مسابقات با حضور 40 تیم را دنبال مى کند.

این تصمیم در جلسه 27 اکتبر گذشته کمیته اجرایى در ویتنام اتخاذ شده است.

الرایه پیش از این هم اعلام کرده بود که قطر به صدر جدول سهمیه ها در منطقه غرب رسیده و چهار کننده در فصل آتى خواهد داشت که سه تیم قطرى مستقیماً در مرحله گروهى حاضر می شوند و یک تیم در پلى آف حضور خواهد داشت.

چین، ژاپن و عربستان سعودى تنها کشورهایى هستند که سهمیه مشابه قطر را خواهند داشت.

در غرب آسیا ایران و امارات با سهمیه 2+2 در لیگ قهرمانان فصل 2021 حاضر مى شوند. عراق با سهمیه 1+2، ازبکستان 1+1 و همچنین اردن، هند، تاجیکستان و ترکمنستان با یک سهمیه ثابت در این مسابقات شرکت مى کنند.

کشورهاى لبنان و سوریه نیز یک کننده در پلى آف لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت.

در ادامه گزارش الرایه آمده است: سهمیه قطر پس از صدرنشینى در رده بندى کشورهاى غرب آسیا با کسب 97.664 امتیاز افزایش یافته در حالى که چین با 100 امتیاز در صدر قرار گرفته است. قطر پیشرفت چشمگیرى داشته است، در حالى که سال گذشته ششمین کشور آسیا بود.

در این رده بندى و در منطقه غرب بعد از قطر، فوتبال عربستان با 88.449 امتیاز دوم است و ایران با 81.724 امتیاز در مکان سوم قرار گرفته است.

با این اوصاف مجموع تیم هاى حاضر در فصل آتى لیگ قهرمانان به 54 تیم مى رسد که بعد از بازى هاى پلى آف 40 تیم در مرحله گروهى حاضر مى شوند و در 10 گروه چهار تیمى رقابت مى کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1123

به "سهمیه 2+2 براى ایران و امارات در لیگ قهرمانان آسیا (+عکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه 2+2 براى ایران و امارات در لیگ قهرمانان آسیا (+عکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید