سنگاپور، گران ترین شهر جهان

به گزارش تور هند ارزان، سنگاپور، گران ترین شهر برای زندگی در جهان است. نام سنگاپور طی سه سال گذشته در فهرستی که هر 6 ماه یکبار در واحد اطلاعات اکونومیست منتشر می گردد، دیده شده است. این شهر بالاتر از دیگر رقیبان اروپایی، آسیایی و حتی آمریکایی خود در این لیست قرارگرفته است. با خبرنگاران همراه باشید تا جزئیات این تحقیق را آنالیز کنیم.

سنگاپور، گران ترین شهر جهان

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

تحقیق در خصوص 133 شهر جهان و اندازه گیری 160 فاکتور زندگی روزمره، از غذا و لوازم آرایشی تا قیمت حمل و نقل و قبوض آب و برق، باعث انتخاب سنگاپور شده و آن را بالاتر از زوریخ و هنگ کنگ که در کنار هم در مکان دوم هستند و ژنو و پاریس که در تعقیب آن دو هستند، قرار داده است. به نظر می رسد که هزینه های زندگی در سنگاپور به دلیل مالیات سنگین کالاها و خدمات از جمله مالکیت خودرو، بالا رفته است.

طبق این گزارش، حمل و نقل در این شهر حدود 2.7 برابر بیشتر از نیویورک است. قیمت ماشین در سنگاپور بسیار زیاد است؛ نزدیک به 153 هزار دلار برای یک ماشین متوسط درمقایسه با 22 هزار دلار برای همین ماشین در نیویورک.

کاربری با نام Maaz Pervez می گوید:

یک ماشین هاچ بک معمولی 90 هزار دلار آمریکا قیمت دارد! واقعا در سنگاپور عقل خود را از دست داده اند؟؟؟؟

یا Raze در پستی عنوان نموده است:

من مسافرت به دور جهان را به خریدن یک ماشین گران در سنگاپور ترجیح می دهم.

گذشته از قیمت بالای یک وسیله نقلیه شخصی، مالیات های زیاد هم در عدم تمایل مردم به خریدن ماشین موثر بوده است. طبق تخمین ها، حدود 45 درصد از خانواده ها در سنگاپور حداقل یک ماشین دارند.

هنوز مردم سنگاپور می توانند با اطلاع از اینکه قیمت زندگی در آنجا کمی کاهش یافته احساس رضایت نمایند. بر طبق یک تحقیق مشابه در سال گذشته، هزینه های زندگی در سنگاپور در مقایسه با نیویورک (به عنوان یک معیار سنجش) 10 درصد کمتر بوده است. واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) خاطر نشان نموده است که سنگاپور برای خواروبارهای اساسی تقریبا قیمت هایی نزدیک به نیویورک دارد، در حالی که سئول 33 درصد و توکیو 26 درصد گران تر هستند. بعلاوه افراد پیگیری که به دنبال درآمد بیشتر نسبت به هزینه های زندگی هستند، به آن دست خواهند یافت.

سنگاپور در سال 2013 سبب کنار رفتن توکیو از این فهرست 10 موردی شد و پایتخت ژاپن به همراه شانگهای در مکان یازدهم این فهرست نهاده شد. در ادامه فهرستی از 10 شهر گران جهان را مشاهده خواهید کرد:

1. سنگاپور

2. زوریخ، هنگ کنگ

4. ژنو

5. پاریس

6. لندن

7. نیویورک

8. کوپنهاگ، سئول، لس آنجلس

منبع: کجارو / mashable.com
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 373

به "سنگاپور، گران ترین شهر جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "سنگاپور، گران ترین شهر جهان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگاپور، گران ترین شهر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید