سفر نویسنده آیات شیطانی به هند، مسلمانان هند به دنبال اجرای فتوای امام(ره) هستند

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: نویسنده کتاب آیات شیطانی در کوشش است تا نشان دهد که مسلمانان فتوای امام را فراموش نموده اند ولی یک روحانی هندی معتقد است که مسلمانان هندی مترصد فرصتی برای اجرای حکم امام هستند.

سفر نویسنده آیات شیطانی به هند، مسلمانان هند به دنبال اجرای فتوای امام(ره) هستند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی به دلیل فتوای امام خمینی مبنی بر ارتداد وی بیش از دو دهه است که تحت تدابیر شدید امنیتی دولت انگلیس در این کشور به سر می برد.

سلمان رشدی اخیراً در سفری با هماهنگی سرویس های امنیتی هند و انگلیس به بهانه حضور در اکران یک فیلم به هند سفر نموده است تا مقامات انگلیس از این طریق به نوعی واکنش مسلمانان را به حکم ارتداد سلمان رشدی بسنجند.

خبرنگار بین الملل خبرنگاران در تماس با سیدمحمد حسینی از روحانیون شیعه هندی نظر وی را در این خصوص جویا شده است که در ادامه ارائه می گردد:

به گفته این روحانی هندی حضرت امام اولین فردی بودند که در مورد توهین نویسنده کتاب آیات شیطانی نسبت به پیامبر اسلام فتوا صادر کردند و بعد از ایشان سایر رهبران مذهبی علیه سلمان رشدی موضع گرفتند.

سلمان رشدی و بی بی سی، رسانه دولتی انگلیس برای کم اهمیت نشان دادن فتوای تاریخی امام خمینی کوشش می نمایند که وانمود نمایند که این فتوا میان مسلمانان رنگ باخته ولی این گونه نیست و هنوز هم بعد از گذشت سالها مسلمانان خواستار اجرای حکم اعدام برای سلمان رشدی هستند.

سلمان رشدی بارها کوشش نموده است تا به هند سفر کند ولی مخالفت مسلمانان این کشور مانع این سفر شده است. سلمان رشدی این بار به صورت مخفیانه به این کشور سفر نموده است و این خلاف خواست مسلمانان هند است و اگر دست مسلمانان به رشدی برسد او را می کشند. البته باید بگویم که سفر وی به هند برای وی بدون هزینه نخواهد بود و گروه های مسلمان در تدارک تظاهرات به منظور حضور وی در هند هستند. دولت هند نباید اجازه بدهد که سلمان رشدی به هند بیاید. دولت هند باید به خواست مسلمانان احترام بگذارد و مانع از حضور مجدد وی در هند گردد.

گفت وگو از سامان فارسی

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 566

به "سفر نویسنده آیات شیطانی به هند، مسلمانان هند به دنبال اجرای فتوای امام(ره) هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نویسنده آیات شیطانی به هند، مسلمانان هند به دنبال اجرای فتوای امام(ره) هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید