دکوراسیون اتاق پذیرایی با چیدمانی مناسب برای آپارتمان ها

به گزارش تور هند ارزان، دکوراسیون اتاق پذیرایی برای خانواده های مختلف کاربردهای گوناگون دارد. تعدادی از خانوار ها هستند که به صورت روزمره از آن استفاده می نمایند اما بعضی دیگر فقط در مواقع مهمانی ها و در مجالس از محیط پذیرایی و غذاخوری خانه استفاده می نمایند. اگر شما از دسته خانواده اول باشید و از اتاق پذیرایی و غذاخوری به صورت روزمره بهره ببرید بعداز مدتی این مکان تازگی خود را از دست می دهد و کمی خسته نماینده بنظر می رسد در صورتی که خانواده های دیگر از اتاق پذیرایی و غذاخوری فقط برای مهمانان به شکل مناسبی استفاده می نمایند و به علت رفت و آمد کمتر توجه چندانی به چیدمان تمیز و مناسب اتاق پذیرایی نمی گردد و بعداز مدتی گرد و خاک تمام اتاق را می پوشاند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی با چیدمانی مناسب برای آپارتمان ها

از این در هر دوصورت بالا دکوارسیون پذیرایی شما احتیاج به رسیدگی و تزیین دوباره دارد. می توانید بعداز تمیز کردن کامل اتاق پذیرایی با جابجایی، وسایل روحی تازه به اتاق پذیرایی خود بدمید تا موجب شادی و سرزندگی شما گردد. اینکه باید چه میزان وقت برای تزیین و مرتب کردن دکوراسیون پذیرایی بگذاریم کاملا به شرایط شما بستگی دارد، اما سعی کنید حداقل 5 تا 7 روز در هر ماه را صرف مرتب کردن و سازمان دهی دکوراسیون پذیرایی کنید و این 5 تا 7 روز را در بین روزهای آخر هر هفته معین کنید.

فضای اتاق پذیرایی بخش های متعددی دارد و معمولا کمد، بوفه و کابینت هایی در این مکان وجود دارند که می توان با اضافه کردن ظروف غذاخوری زیبا و چشم نواز دکوراسیون را شیک و زیبا جلوه دهید. قبل از تهیه هرگونه وسیله ایی برای پذیرایی خود باید یک پلان مناسب برای تزیین آن داشته باشید. در حین نقشه ریزی دکوراسیون اتاق پذیرایی، سعی کنید از لوازم اضافی دوری کنید تا فضایی عاری از هر گونه وسیله و اشیای بی ربط داشته باشید.

امروزه در چیدمان اتاق نشیمن یکی از مهمترین مسائلی که باید رعایت گردد یک عامل خلاق است. یعنی دکوراسیون شما حتما باید یک عامل خلاق داشته باشد و از خلاقیمت در طراحی داخلی بهره بجویی. امروزه ما بیشتر مبهوت دکوراسیونهایی کیشویم که خلاقیت درآنها بکار رفته نه اینکه صرفا مدرن یا لوکس باشد. بنابراین توضیه ما استفاده از خلاقیمت در دکوراسیون خانه است.

مثلا در تصویر زیر از رنگ بعنوان یک عامل خلاق استفاده شده است. همانطور که می بینید رنگ زرد در میان رنگهای تیره این دکوراسیون خودنمایی می نماید و باعث صمیمیت این اتاق نشیمن شده است.

این مطلب را هم حتما بخوانید: تم زرد در دکوراسیون داخلی آپارتمان های مدرن و شیک امروزی

عامل خلاقی که در دکورسیون اتاق پذیرایی طرح زیر استفاده شده است تابلو ها هستند. البته توجه کنید این تابلوها حتی به دیوار وصل هم نشده اند بلکه همه در کنار هم بر روی یک شلف نازک قرار گرفته اند و کوچکی عظیمی و دقت در انتخاب طرح تابلوها یک عامل خلاق شده است.

این مطلب را هم حتما بخوانید: مدل تابلوی دکوری عظیم مناسب اتاق نشیمن و هال پذیرایی

در تصویر زیر هم یک لایت باکس چوبی که دارای نوشته های عظیم است از کف تا سقف قرار گرفته و عامل خلاق شده است. ما در طرحهای ایرانی میتوانیم از نوشته ها و شعرها بصورت نستعلیق در اینگونه لایت باکسها استفاده کنیم.

این مطلب را هم حتما بخوانید: دکوراسیون خانه ایرانی با طراحی داخلی کلاسیک و سنتی

شاید یکی از مسائل خانم ها زمانی که در آشپزخانه مشغول هستند مشکل تلویزیون نگاه کردن است . طرح خلاقانه زیر به راحتی این مشکل را حل نموده است.

در دو تصویر زیر طرحی را مشاهده می کنید که شاید یکی از زیباترین طرحها برای محیطهای کوچک باشد.

در زیر چند طرح از نمونه های دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن و امروزی را هم مشاهده می کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1857

به "دکوراسیون اتاق پذیرایی با چیدمانی مناسب برای آپارتمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون اتاق پذیرایی با چیدمانی مناسب برای آپارتمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید