تور ویتنام: حمل و نقل عمومی در هانوی؛ ویتنام

به گزارش تور هند ارزان، هانوی مرکز جمهوری سوسیالیستی ویتنام است که به شهر دریاچه های شگفت انگیز مشهور است.

تور ویتنام: حمل و نقل عمومی در هانوی؛ ویتنام

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید و از شهرهای هوشی مین و هانوی ویتنام دیدن کنید.

هانوی، دومین شهر بزرگ ویتنام است که مساحتی برابر با 3329 کیلومترمربع و قدمتی سه هزار ساله دارد. هانوی طبیعت بسیار زیبایی دارد و این شهر را به عنوان شهر 18 دریاچه حیرت انگیز می شناسند. هانوی مدت ها در اشغال فرانسوی ها بود، به همین علت در بسیاری از خیابان های قدیمی آن ریشه معماری و ساخت و ساز فرانسوی را شاهد هستیم.

ویتنام در زمینه فراوری ناخالص، فراوریات صنعتی و توریسم فعالیت قابل توجهی دارد و چرخ های اقتصاد هانوی بر این گزاره ها می چرخند.

ملیت های زیادی در هانوی کنار هم زندگی می نمایند و در این کشور بیشتر زبان خمر تکلم می گردد. البته جمعیتی هم به زبان های کامبوج، انگلیسی و ماندراین صحبت می نمایند. به علت تسلط فرانسوی ها در دوره ای از تاریخ، بسیاری از افراد مسن به زبان فرانسه هم تسلط دارند.

هانوی آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و گردشگران در هر چهارفصل سال می توانند از این شهر زیبا تماشا نمایند. یکی دیگر از جذابیت های این شهر زیبا، آثار تاریخی آن است که بسیاری از تاریخ دوستان را جذب می نماید.

گشتن در هانوی و جابه جایی از نقطه ای به نقطه دیگر در شهر کار بسیار سختی نیست، چون بسیاری از رستوران ها، مراکز خرید و آثار تاریخی در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. بیشتر مردم محلی از تاکسی های موتوری برای جابه جا شدن در شهر استفاده می نمایند. علاوه بر تاکسی موتوری، اتوبوس ها و تاکسی های شخصی در سراسر شهر در دسترس هستند.

بیشتر گردشگران محله های هوآن کیم (محله قدیمی و محله فرانسوی)، بادی دینه،تی هو (دریاچه غربی) و های با را برای اقامت انتخاب می نمایند. کرایه خودرو، تاکسی یا رزرو راننده برای یک روز در هانوی بسیار ارزان است.

تاکسی های موتوری (شی اُم)

سفر با تاکسی های موتوری، ارزان و سریع است و در بیشتر نقاط شهر به آسانی در دسترس است. تاکسی های موتوری در نزدیک هتل ها، فروشگاه ها و جاذبه های جهانگردی به وفور یافت می شوند.

تاکسی های موتوری وسیله ای برای محاسبه مسافت ندارند و پس از رسیدن به مقصد نمی توانید با آن ها چانه بزنید، چون خبری از تخفیف نیست. قبل از سوار شدن و گذاشتن کلاه کاسکت، قیمت را تعیین کنید.

تاکسی

پیدا کردن تاکسی در هانوی بسیار آسان است، ولی هزینه آن با تاکسی موتوری کمی فرق دارد. تاکسی های هانوی تاکسی متر دارند و راننده نمی تواند پول بیشتری از شما درخواست کند. قیمت کرایه تاکسی بین ده هزار تا دوازده هزار دانگ است (هر 1000 دانگ برابر با 1448 ریال است).

هزینه تاکسی برای هر یک کیلومتر از 4 هزار تا 6500 دانگ است.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، هزینه تاکسی در هانوی با تاکسی متر محاسبه می گردد و بعد از رسیدن به مقصد کافی است تا نگاهی به تاکسی متر بیندازید.

معتبرترین شرکت های کرایه تاکسی در هانوی عبارت اند از:

  • تاکسی سی پی: 84438262626+
  • تاکسی پنجاه ودو: 84438525252+
  • هانوی تاکسی: 84438535353+
  • مای لینه تاکسی: 84438616161+

سایکلو (موتور سه چرخ)

سفر با سایکلو یا موتور سه چرخ یکی از ارزان ترین راه های حمل و نقل در هانوی است، هزینه هر ساعت گشت و گذار با سایکلو حدود 20 هزار دانگ است.

یکی از مسائل مطرح در سفر با موتور سه چرخ این است که بسیاری از آن ها فقط یک جایگاه دارند و جهانگرد ها نمی توانند به صورت گروهی با این وسیله جا به بشوند. موتور سه چرخ نمی تواند در خیابان های باریک برود و در صورت انتخاب این وسیله باید ترافیک را هم تحمل کنید.

اتوبوس

اتوبوس در هانوی یکی از برترین انتخاب ها برای حمل و نقل است.اتوبوس های هانوی با رنگ قرمز، سفید و زرد در نزدیکی بیشتر جاذبه ها، مراکز خرید و محله های قدیمی ایستگاه دارند.

هزینه سفر با اتوبوس به مقصد شما بستگی دارد و یک بلیت حدود 5 هزار تا 10 هزار دانگ است. برای پرداخت کرایه اتوبوس حتما باید پول نقد همراه داشته باشید.

قطار

هانوی مترو ندارد و از سال 2016 کوشش هایی برای ساخت مترو در این شهر شده است. دو ایستگاه قطار بین شهری در هانوی وجود دارد که یکی از آن ها ایستگاهساپا و دیگری ایستگاه HCMC است. ایستگاه ساپا به سمت غرب می رود و ایستگاه HCMC به سمت جنوب. ورودی این ایستگاه ها در لائوکای و ترین کوی کپ است. برای خرید بلیت باید از ساعت 4 الی 6 صبح و 4 تا 10 شب به ایستگاه های قطار مراجعه کنید.

هواپیما

خارج از شهر هانوی یک فرودگاه بین المللی وجود دارد که نویی بای نام دارد.

منبع: کجارو / کجارو / wikitravel.org / fa.wikipedia.org / vietnam-guide.com / adoptvietnam.org / smartertravel.com / yatra.com / tripadvisor.co.za
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2016

به "تور ویتنام: حمل و نقل عمومی در هانوی؛ ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ویتنام: حمل و نقل عمومی در هانوی؛ ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید