توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره بازی لغو شده هفته بیستم لیگ برتر

به گزارش تور هند ارزان، سرمربی های سپاهان و پرسپولیس درباره مصاف لغو شده هفته بیستم رقابت های لیگ برتر توضیحاتی ارائه دادند.

توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره بازی لغو شده هفته بیستم لیگ برتر

به گزارش تور هند ارزان، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در جواب اظهارات محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس مبنی بر حواشی ملاقات لغو شده دو تیم سپاهان و پرسپولیس گفت: من در مصاحبه های خود همواره از تیم خودم صحبت نموده ام. بنابراین این حق را به آقای انصاری فرد نمی دهم تا سپاهان را متهم به دروغ گویی کند. او می تواند از پرسپولیس و حق این تیم حرف بزند. من تصمیم بر زدن این حرف ها نداشتم اما می گویم تا مردم حقیقت را متوجه شوند. ما بر اساس قرار قبلی خود، تمام فرایند پیش از بازی را طی کردیم. ساعت 13:45 دقیقه وارد لابی هتل شدیم تا به سمت ورزشگاه نقش دنیا حرکت کنیم اما با جمعیت زیادی از هوادارها جلوی درب هتل روبرو شدیم و تا ساعت 15:30 نتوانستیم از هتل خارج شویم (ملاقات این دو تیم باید ساعت 16:15 شروع می شد). من در طول 40 سال تجربه خود در فوتبال، تا به حال در این شرایط قرار نگرفته بودم. تمام سعی خود را کردم تا به کسی آسیبی نرسد و از دماغ کسی خونی نریزد.

او اضافه کرد: من از مسئولان خواهش دارم تا دوربین های هتل را بگیرند و مشاهده نمایند تا متوجه شرایط خاص ما در آن موقع بشوند. همچنین دوربین های راهروی ورزشگاه نقش دنیا را مشاهده کنید تا متوجه بشوید که فیلم گرم کردن بازیکنان ما در راهرو برای قبل از بازی بوده نه روز بعد از بازی. کلید تمام مباحث در دوربین های هتل و ورزشگاه است.

قلعه نویی در پاسخ به این حرف انصاری فرد که تیم سپاهان متولی بازی بوده است گفت: تیم سپاهان تنها میزبان بازی بوده است و نه متولی آن...

سرمربی تیم سپاهان درباره شرایط خاص حاکم روبروی هتل این تیم قبل از حرکت به سمت ورزشگاه نقش دنیا، گفت: من به آقای تابش هم گفتم، شهر در شرایط امنیتی قرار داشت. ما در استانداری با چند نفر صحبت کردیم تا بازی برگزار نگردد اما آنها گفتند منافع ملی حکم می نماید این این ملاقات انجام گردد. با تمام این اوصاف، بنده، آقای فتاحی و کیانی صحبت کردیم تا این بازی لغو گردد اما این اتفاق رخ نداد. من خواهش می کنم استاندار و فرمانده نیروی انتظامی محترم در این قضیه ورود نمایند تا مشخص گردد حق با چه کسی است.

در ادامه یحیی گل محمدی به روی خط برنامه فوتبال برتر آمد و درباره اتفاقات بازی تیمش مقابل سپاهان اظهار کرد: فرمانده نیروی انتظامی اصفهان خیلی از ابهامات را رفع کردند و معلوم شد که سپاهان هر وقت که می خواست می توانست از هتل بیرون بیاید. سپاهان 16:20 وارد ورزشگاه شد و در اسرع وقت می توانست به بازی برسد. ما داخل راهرو هیچ بازیکن سپاهانی را ندیدیم. این فیلمی که پخش شده است، هر موقعی می توانست گرفته گردد. این دوربینی که از بازیکنان سپاهان گرفته شده است، معلوم است که با موبایل گرفته شده و هر وقت که ممکن بود، می شد که این فیلم را ضبط کرد.

او ادامه داد: قانون خیلی خوب مشخص می نماید که سپاهان میزبان بازی است. اگر طرفداران پرسپولیس مقابل هتل سپاهان بودند می شد طور دیگری قضاوت کرد اما اتفاقاتی که افتاده است، قابل کنترل بوده و سپاهان اراده ای برای بازی مقابل تیم ما را نداشته است. خیلی از کارشناسان حقوقی به این مساله اذعان داشتند. به نظرم ما این نیم ساعتی که در ورزشگاه ماندیم را هم نباید می مانیدم. یک نفر از تیم سپاهان در چمن ورزشگاه دیده نشد و معلوم بود که سپاهان نمی خواهد با ما بازی کند.

قلعه نویی در پاسخ به اظهارات یحیی گل محمدی گفت: شما آدم اخلاق مداری هستی و تعحب میکنم که شما هم چطور داری درباره سپاهان قضاوت میکنی. من در صحبت های خودم به پرسپولیس احترام گذاشتم. اینکه شما میگویی این فیلم شما میتواند یک روز دیگری ضبط شده باشد، دور از اخلاق است. شما درباره تیم خودت صحبت کن. من این صحبت ها در شان شما نمیدانم.

قلعه نویی اضافه کرد: شما میتوانی درباره کارهایی که پرسپولیس انجام داد صحبت کنی و من هم میتوانم درباره تیم خود صحبت کنم. همه ما برای این مردم فوتبال بازی می کنیم. ما یک ساعت و نیم پر تنش را مدیریت کردیم که اتفاقی برای طرفداران سپاهان نیفتد. شما یک بار فیلم های هتل را نگاه کنید و شرایط را بسنجید. برای پرسپولیس هیچ مسئله ای نبود چون امنیت برای این تیم برقرار بود. اگر هوادران شما به هتل بیایند و بگویند و بازی نکنید شما چه کار می کنید؟ ما کارهای خود را انجام دادیم. شاید هم اگر در بازی می آمدیم، شکست می خوردیم. من شرایطی را بیرون هتل دیدم که در این 40 سال ندیدم. شما اگر فیلم های هتل را ببینید همه چیز مشخص می گردد. ما ساعت یک ربع به دو آماده بودیم که به ورزشگاه برویم اما این مسائل حاشیه ای کنار هتل پیش آمد.

سرمربی سپاهان اعلام نمود: من صحبت های فرمانده نیروی انتظامی اصفهان را گوش کردم. آقا یحیی شرایط برای ما غیر عادی بود من شرایط را مدیریت کردم. من قهرمانی آسیا را تجربه کردم و در خارج هم فوتبال بازی کردم. تیم ما عزم این را داشت که بازی کند. من اینقدر که به لحاظ روانی تحت فشار بودم که دیگر فوتبال برای من اهمیتی نداشت و فقط می خواستم در این مدت اتفاقی نیفتد. ما این آمادگی را داشتیم که مقابل پرسپولیس بازی کنیم.

او تاکید نمود: ما ساعت 5 در راهرو بودیم و به آقای مرادی اعلام کردیم که برای بازی آماده هستیم. طبق قانون وقتی بازی قرار است که دوباره شروع گردد، عوامل بازی باید حاضر باشند.

یحیی گل محمدی در واکنش به صحبت های سرمربی سپاهان گفت: تیم ما نیم ساعت منتظر تیم سپاهان بود و هیچ مسئله ای برای بازی کردن وجود نداشت. اینکه تیم میزبان دیر می آید، ربطی به ما ندارد و همان نیم ساعت را نباید منتظر می ماندیم. تیم سپاهان در آن نیم ساعت وارد ورزشگاه شده. چرا زودتر به زمین بازی نیامد؟ اصلا به جای اینکه در موکت گرم نمایند، چرا در زمین بازی گرم نکردند؟ ما در این نیم ساعت صبر کردیم اما دیدیم که سپاهان به ورزشگاه نیامد. در این شرایط آقای مرادی ما راهی رختکن کرد و بازی برگزار نشد.

سرمربی سپاهان در واکنش به صحبت های گل محمدی تاکید نمود: ما به خاطر شرایطی که داشتیم در راهرو گرم کردیم. ورزشگاه دو راهرو بزرگ دارد و ما نمی توانیم تیم حریف را را ببینیم. ما در راهرو خودمان خود را برای بازی آماده کردیم. ما طبق روال عادی باید یک ساعت و نیم قبل به ورزشگاه می آمدیم اما اینطور نشد و با وجود تمامی شرایط ساعت 5 آماده بازی بودیم.

قلعه نویی اضافه کرد: مشکل ما خواسته تماشاگران سپاهان بود. دوستان سازمان لیگ می توانستند این بازی را مدیریت کند. چرا در برنامه ریزی ها برنامه های بازی تیم ما و استقلال مشخص نیست؟ این بازی برای چند تیم مشخص نماینده بود. ما ساعت 5 اعلام آمادگی کردیم و وظیفه آقای مرادی این بود که بازی را برگزار کند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که از کمیته انضباطی برای این بازی چه انتظاری دارد؟ گفت: من از کمیته انضباطی می خواهم ثابت گردد که این فیلم ها گرفته شده جعلی نیست و فیلم های هتل نشان داده گردد که شرایط برای ما خوب نبوده است. من هیچ نظری ندارم و هر چه قانون بگوید همان است. در مجموع باید بگویم که تیم ما برای بازی آماده بوده است.

یحیی گل محمدی نیز در خاتمه تاکید نمود: من فکر می کنم قانون کاملا مشخص است و اتفاقاتی که افتاده است کاملا واضح است. هیچ شرایط غیر قابل کنترلی وجود نداشته است و با توجه به اینکه آقای تابش گفته است تا لحظات آخر قرار بوده بازی به تعویق می افتد، نشان می دهد که قصد سپاهان چه بوده است. زمانی که سپاهان فرصت برای گرم کردن داشته، چرا به زمین بازی نیامدهۀ باید به این شبهه پاسخ داده گردد و باید دید که کمیته انضباطی چه تصمیمی برای این اتفاق خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 924

به "توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره بازی لغو شده هفته بیستم لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره بازی لغو شده هفته بیستم لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید