تابلو VMS شهری چیست؟

به گزارش تور هند ارزان، تابلو VMS یک تابلوی نمایش شهری است که نقش آن در تبلیغات، اطلاع رسانی و کنترل ترافیک در شهر می باشد.

تابلو VMS شهری چیست؟

سرویس تکنولوژی - اگر بخواهیم شهرسازی را به چند بخش تقسیم کنیم می توان آن را به بخش ارتباطاتی، حمل و نقل و سیستم اداری تقسیم بندی کرد. بخش ارتباطی شهر شامل رسانه های محیطی مثل بیلبوردها، تلویزیون شهری، پروژکتور LED، تابلو روان تبلیغاتی و… می شود. این بخش ارتباطی می تواند نقش موثری در تبلیغات، اطلاع رسانی و…. داشته و حتی در زیبایی و آراستگی شهر نیز موثر باشد .

ارتباطات و زیبایی شهر

اهمیت بخش ارتباطاتی شهر می تواند اقتصادی نیز باشد، آگهی های تلویزیون شهری LED نه تنها با نوری که دارد شهر را روشن می کند بلکه چرخ های اقتصاد را نیز به حرکت درآورده و موجب رونق اقتصادی کشور شود، کرایه تلویزیون های شهری در مقایسه با پروژکتور LED بسیار گران تر از تابلوهای شهری است .

در کنار تابلوهای شهری و تلویزیون های شهری، برج های نوری قرار دارند که زیبایی شهر را دو چندان می کنند، برج های نوری معمولا در کنار زمین های بازی، اتوبان ها و سالن های همایش استفاده می شوند، معمولا این برج ها نور بسیار زیادی دارند و تا شعاع 300 متر اطراف خود را کاملا روشن می کنند .

اما از همه موارد گفته شده که بگذریم، نباید از نقش این تجهیزات شهری در زیبایی شهرمان نیز بگذریم که نقش بسیار پر رنگی را در امروزی شدن شهرها و پیش رفتن آنها همگام با پیشرفت تکنولوژی بر عهده دارند.

تلویزیون شهری

برج نوری تقریبا دارای ارتفاعی در حدود 30 متر و یا 40 متر دارا است و چهار یا پنج پروژکتور LED قدرتمنند در بالای آن قرار گرفته است، جالب اینجاست که مصرف برق برج نوری نسبت به چراغ های برق آنچنان هم زیاد نیست و تقریبا 3 چراغ برق با یک برج نوری برابری می کند .

در کنار این همه نور و تلویزیون شهری و… یکسری تابلوی دیگر وجود دارد که به آنها تابلو VMS گفته می شود، تابلوهای VMS معمولا در بالای راه ها، اتوبان ها و بزرگراه ها قرار گرفته است و می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی محیطی مورد استفاده قرار گیرد، حتما شما هنگام سفر در اتوبان ها (به خصوص اتوبان های بین شهری ) و جاده ها با تابلو VMS روبرو شده اید، در این تابلوها معمولا جملات پند آمیز برای رانندگی با احتیاط تر و دقیق تر نوشته می شود و یا این که در آنها اطلاعاتی در خصوص راه نوشته می شود، این تابلوها دولتی بوده اما امکان کرایه دادن آنها به بخش خصوصی نیز برای تبلیغات (البته تبلیغاتی که تایید شود) وجود دارد .

تابلو VMS

مبلمان شهری یکی دیگر از مصادیق ارتباطات و زیبایی شهر هستند، حتما برای شما این سوال پیش آمده که مبلمان شهری چطور می تواند به عنوان یک بخش ارتباطی شهر تلقی شود، خب در جواب این سوال شما باید بگوییم که تا حدودی حرف شما منطقی است اما اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که مبلمان شهری نیز می تواند به عنوان یک بخش ارتباطی مهم در شهر تلقی شود، مبلمان شهری می تواند فضایی باشد برای اجماع عمومی، مردم روی نیمکت ها می نشینند و با یکدیگر صحبت می کنند، همچنین اگر این نیکمت ها روبروی تلویزیون شهری باشد این سیستم ارتباطاتی به حد اعلای خود می رسد .

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

مبلمان شهری

خب در این مقاله با نقش سیستم های ارتباطاتی و ابزارهای ارتباطی شهر آشنا شدیم و با نحوه کار کردهای این سیستم ها آشنا شدیم، در مقالات بعدی در خصوص نحوه کرایه این ابزارها و استفاده از آنها برای تبلیغات صبحت خواهیم کرد .

امیداوریم از مطالب ارائه شده در این مقاله استفاده کرده باشید تا ما نیز سهم کوچکی در آشنا کردن شما با تجهیزات و خدمات شهری ایفا کرده باشیم.

منبع:

http://www.malisazman.ir

منبع: setare.com
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1365

به "تابلو VMS شهری چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلو VMS شهری چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید