کاهش 42 درصدی واردات نفت چین از ایران در اکتبر 2013

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: واردات نفت چین از ایران در اکتبر 2013 با افت 42 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 250 هزار بشکه در روز رسید.

کاهش 42 درصدی واردات نفت چین از ایران در اکتبر 2013

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور هند ارزان به نقل از وال استریت ژورنال، گمرک چین گفت واردات نفت این کشور از ایران در اکتبر 2013 با کاهش 42 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.

چین در اکتبر سال گذشته میلادی 431 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد نموده بود. این رقم در مدت مشابه امسال به 250 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش کل واردات نفت چین از ایران در ماه های ژانویه تا اکتبر امسال 403 هزار بشکه در روز بوده است که با کاهش 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روبرو شده است.

یک مقام شرکت ملی نفت چین گفت: کاهش واردات نفت چین از ایران می تواند موقتی باشد و انتظار می رود در ماه دسامبر افزایش یابد و در نتیجه کل واردات نفت چین از ایران در سال 2013 نسبت به سال قبل از آن تغییری نداشته باشد.

وی اضافه کرد: مسائل فنی در بعضی پالایشگاه های چین وجود داشت که باعث کاهش واردات نفت از سوی چین شد. اما امیدواریم تا انتها سال به طور کامل سقف قراردادی خود را پر کنیم.

ایران به طور معمول 7 درصد نفت مورد احتیاج چین را تامین می نماید. دوره معافیت چین از قانون تحریم نفتی ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده دسامبر انتها می یابد. در دوره پیش که این کشور از معافیت برخوردار شد واردات نفت از ایران را 11 درصد افزایش داده بود.

بر اساس قانون تحریم نفتی ایران کشورها در صورتی از این قانون معاف می شوند که سطح واردات خود از ایران را بکاهند. در نتیجه این قانون صادرات نفت ایران طی یک سال اخیر بیش از 1 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

بر اساس توافقی که اخیرا در جریان مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 حاصل شده، مقرر شده صادرات نفت ایران در سطح فعلی حفظ گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 424

به "کاهش 42 درصدی واردات نفت چین از ایران در اکتبر 2013" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 42 درصدی واردات نفت چین از ایران در اکتبر 2013"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید