کاهش محبوبیت نخست وزیر مالزی و حزب حاکم در آستانه برگزاری انتخابات

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران : تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته در مالزی نشانگر کاهش محبوبیت نخست وزیر مالزی و حزب حاکم این کشور در آستانه برگزاری انتخابات سراسری است.

کاهش محبوبیت نخست وزیر مالزی و حزب حاکم در آستانه برگزاری انتخابات

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ تازه ترین نتایج یک نظرسنجی در مالزی نشان می دهد، میزان محبوبیت نجیب رزاق نخست وزیر مالزی و حزب حاکم این کشور در آستانه انتخابات سراسری با کاهش روبرو شده است.

کاهش محبوبیت نخست وزیر و حزب حاکم مالزی در حالی است که وضعیت مالی این کشور رو به رشد و رونق است و نجیب رزاق و حزب حاکم کار سختی در این انتخابات خواهند داشت.

دولت مالزی باید تا سرانجام ماه آوریل زمان دقیق برگزاری انتخابات سراسری این کشور را اعلام کند. تازه ترین نظرسنجی مرکز مردکا نشان می دهد میزان حمایت رای دهندگان در مالزی از نجیب در ماه فوریه به کمتر از 61 درصد رسیده است. این رقم در ماه دسامبر به 63 درصد و در ماه اکتبر سال گذشته به 65 درصد رسیده بود.

میزان حمایت مردم مالزی از حزب باریسان نشنال که نجیب رهبری آن را بر عهده دارد نیز به کمتر از 45 درصد کاهش یافته است. این رقم در ماه های دسامبر و اکتبر نیز به 47 درصد رسیده بود.

این نظرسنجی شامل نکته نگران کننده دیگری نیز برای نجیب بوده است و آن این است که میزان حمایت مردم مالزی از ائتلاف بین اکثریت قومی مالایس از 77 درصد به کمتر از 73 درصد کاهش یافته است.

گر چه پیش بینی می گردد حزب باریسان نشنال به رهبری نجیب رزاق بار دیگر در این انتخابات پیروز گردد ولی ناکامی در بهبود نتایج انتخابات 2008 میلادی ممکن است به قیمت از دست رفتن شغل و پست نجیب و نااطمینانی نسبت به سیاست های وی تمام گردد.

علی رغم رشد مالی 5.6 درصدی مالزی در سال 2012 میلادی، مردم این کشور به شدت نگران وضعیت مالی هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 364

به "کاهش محبوبیت نخست وزیر مالزی و حزب حاکم در آستانه برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محبوبیت نخست وزیر مالزی و حزب حاکم در آستانه برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید