کارگران در انتظار تصمیم دولت برای تصویب حق مسکن

به گزارش تور هند ارزان، حق مسکن تنها مولفه دستمزد است که تصویب نهایی و ابلاغ آن نیازمند نظر هیات وزیران است و باوجود اینکه فروردین ماه به سرانجام رسید, هنوز تصویب نشده و کارگران چشم به راه هستند.

کارگران در انتظار تصمیم دولت برای تصویب حق مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ،23اسفند ماه بود که جلسه شورای عالی کار تشکیل حداقل دستمزد کارگران به 39 درصد افزایش یافت.

با آن مصوبه، حداقل حقوق کارگران از 1میلیون و 910 هزار تومان به 2میلیون و 655 هزار تومان و حق مسکن کارگران به 450 هزار تومان و بن و خواروبار به 600 هزار تومان افزایش یافت، همچنین پایه سنوات 140 هزار تومان معین شد.

حق مسکن تنها مولفه دستمزد است که تصویب نهایی و ابلاغ آن، نیازمند نظر و رای هیات وزیران است؛ یعنی تصمیم و رای شورایعالی کار برای افزایش این مولفه مزدی به تنهایی، قابلیت اجرایی ندارد و باید حتماً افزایش حق مسکن در هیات دولت به تصویب برسد؛ با اینهمه، تجربه تاریخی نشان داده است که بین تصویب در شورایعالی کار و تصویب نهایی در هیات دولت، یک بازه زمانی چندماهه و حتی یک ساله وجود داشته است.

محمد شریعتمداری, وزیرکاربعد از معین حداقل دستمزد درباره مصوبه حق مسکن گفت: بخش مربوط به یاری هزینه مسکن منوط به تایید هیات وزیران است که این پیشنهاد با قید فوریت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب آن افزایش حق مسکن اعمال خواهد شد.

16فروردین ماه 1400 بود که مصوبه شورای عالی کار در زمینه افزایش یاری هزینه مسکن کارگران (حق مسکن) به هیات دولت ارائه شد.

علی رغم اینکه کارگران منتظر تصویب دولت بودند تا در حقوق فروردین ماه خود افزایش حق مسکن به 450هزار تومان را دریافت نمایند هنوز خبری از تصویب مصوبه افزایش حق مسکن در 1400 نیست.

ناصرچمنی, رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه معوقات حق مسکن باید از اول فروردین 1400به کارگران پرداخت گردد، ابراز امیدواری کرد: حق مسکن 450هزار تومانی هرچه سریعتر در هیات دولت به تصویب برسد تا کارگران از تمام حقوق و مزایای مزدی خود بهره مند شوند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1693

به "کارگران در انتظار تصمیم دولت برای تصویب حق مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران در انتظار تصمیم دولت برای تصویب حق مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید