چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد

به گزارش تور هند ارزان، با اتمام مهلت چین به خطوط هواپیمایی آمریکا مبنی بر اصلاح نام تایوان و تغییر آن از کشور تایوان به چین تایپه در وب سایت هایشان و بی توجهی شرکت های آمریکایی به این درخواست، چین از امروز (چهارشنبه) اجازه پرواز به سه خط هوایی آمریکا را نمی دهد.

چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا از رسانه های منطقه، چین از آمریکا خواسته بود که در تارنماهای خطوط هوایی خود اصلاحاتی در ارتباط با نام تایوان انجام دهد و امروز سر رسید مهلتی است که این کشور به واشنگتن داده بود.

با اتمام مهلت چین به خطوط هوایی آمریکا و تامین نشدن خواسته پکن تا امروز چهارشنبه، این احتمال می رود که جبهه تازه ای از رویارویی دو کشور گگردده گردد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز گذشته از آمریکا خواست به اصل یک چین پایبند باشد.

او از دولت آمریکا خواست شرکت های هوایی این کشور را وادار کند تا اصلاحات مورد نظر چین را در وب سایت هایشان در ارتباط با نام تایوان اعمال نمایند.

گنگ اظهار امیدواری کرد دولت امریکا از این شرکت ها بخواهد در اسرع وقت وب سایت هایشان را اصلاح نمایند.

هواپیمایی چین از مدت ها قبل نامه هایی برای 40 خط هوایی بین المللی نوشته و از آنها خواسته بود که اطلاعات مربوط به تایوان بدون پیوند دادن آن با نام چین را حذف نمایند همین موضوع موجب شد که ایرلاین هایی نظیر ایر کانادا، ایر ایندیا و هواپیمایی قانتاس استرالیا این تغییرات را در وبسایت هایشان انجام دهند اما شرکت های آمریکایی تا کنون به این موضوع بی توجهی نموده اند.

اردیبهشت ماه سال جاری بود که سازمان هواپیمایی چین در نامه ای شدید اللحن به خطوط هوایی آمریکا هشدار داد و خواهان آن شد که آمریکا مقررات حق حاکمیتی چین را نقض نکند.

سازمان هواپیمایی چین در این نامه به خطوط هوایی دلتا ایرلاین، آمریکن ایرلاین و یونایتد ایرلاین آورده بود این خطوط باید در عملکرد خود مسایل حق حاکمیتی درباره ارتباطات چین و تایوان را مراعات نمایند.

این سازمان هشدار داده بود اگر خطوط هوایی آمریکا قوانین بین المللی را در این زمینه نادیده بگیرند چین ناچار است موضوع را به مراجع ذی ربط برای رسیدگی واگذار کند.

در این نامه نسبت به اقدامات جدایی طلبانه هشدار داده شده و آمده بود خطوط هوایی آمریکا باید مسایل جدایی طلبی را در نظر گرفته و به آن دامن نزنند.

چین هشدار داده بود خطوط هوایی کشورهای دیگر بخصوص آمریکا باید این موارد را مراعات نمایند در غیر این صورت مساله به مراجع ذی ربط از جمله سازمان های ضد سایبری محول خواهد شد تا با آن برخورد نمایند.

خطوط هوایی آمریکا که چین در نامه خود آنها را تهدید نموده بود در تارنماهایشان از تایوان بدون ارتباط دادن نام این جزیره با چین یاد می نمایند در صورتی که چین خواهان آن است که از تایوان با عنوان چین تایپه یاد گردد و یا اینکه این منطقه جزئی از خاک چین معرفی گردد.

چین، منطقه تایوان را که در سال 1949 میلادی در خاتمه جنگ داخلی از این کشور جدا شد، همچنان بر اساس قانون اصل یک چین بخشی از خاک خود می داند.

مقام های چین و تایوان در سال 1992 میلادی به توافق رسیدند هر اقدامی در این منطقه و در روابط طرفین بر اساس اصل چین واحد باشد بر اساس این اصل، چین و تایوان به یک کشور که همان سرزمین مادری است تعلق دارند.

بر اساس اصل یک چین هر کشوری که دارای روابط رسمی با پکن است حق ندارد با مقام های تایوانی ملاقات کند.

اما از زمانی که تسای اینگ ون در سال 94 شمسی به عنوان اولین زن تایوانی از حزب حاکم دمکراتیک ترقی خواه رئیس حکومت تایوان شد، روابط دو سوی تنگه تایوان (چین و تایوان) تیره شده است.

حزب او از نظر چین، دارای دیدگاه های استقلال طلبانه است و بخش هایی از اساسنامه آن از استقلال و منفک شدن تایوان از چین حمایت نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 514

به "چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید