چرا شرکت البرزی مالیات به تهران می دهد؟

به گزارش تور هند ارزان، مدیر کل امور مالیاتی البرز گفت: طبق قانون، مالیات هر واحد تولیدی و صنعتی در هر استان باید در همان استان پرداخت گردد ولی متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می نمایند.

چرا شرکت البرزی مالیات به تهران می دهد؟

به گزارش خبرنگار تور هند ارزان، سید مجتبی تقوی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابع وزارت امور مالی و دارایی که امروز شنبه 21 اردیبهشت در منطقه ویژه مالی پیغام برگزار گردید، اظهار کرد: 90 درصد درآمدهای استان به وسیله سیستم مالیاتی تأمین می گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در استان ادامه داد: این طرح از اواسط سال گذشته در استان اجرایی شده تا بر اساس آن عدالت مالیاتی، رضایت مردم و درآمد مناسب مالیاتی محقق گردد.

وی اضافه نمود: بدون شک با تحقق عدالت مالیاتی رضایت مردم بیشتر شده و در نهایت درآمدهایی مالیاتی نیز بیشتر می گردد.

این مسئول با اشاره به اعمال تحریم اعلام کرد: در این شرایط دست مدیران کل مالیاتی استان ها برای بخگرددگی و تقسط مالیات ها باز است. سال گذشته چند میلیارد بخگرددگی و تقسیط مالیات در استان داشتیم که این امر اعتماد عمومی به سیستم مالیاتی را افزایش می دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پرونده های ماده 110 قانون مالیات اشاره نمود و گفت: طبق این ماده مالیات هر واحد تولیدی، صنعتی و … در هر استان باید در همان استان پرداخت گردد ولی متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می نمایند.

این مسئول ادامه داد: تاکنون 400 پرونده در این زمینه تشکیل شده که در حال آنالیز است. چرا شرکتی که در البرز مستقر است و فعالیتش برای هوا، محیط زیست، ترافیک و … پیغامدهایی در پی دارد مالیاتش را به تهران می دهد؟

وی گفت: با رسیدگی به این پرونده ها به درآمدهای استان اضافه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 214

به "چرا شرکت البرزی مالیات به تهران می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شرکت البرزی مالیات به تهران می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید