چالش خطرناک مجلس آینده با دولت روحانی ، محبیان: مردم نقدها جدی دارند

به گزارش تور هند ارزان، تحلیلگر اصولگرا درباره نحوه تعامل مجلس بعدی با دولت دوازدهم، گفت: به نظرم مجلس یازدهم به سمت سطحی از چالش با دولت خواهد رفت که می تواند بسیار خطرناک باشد؛ نه از این جهت که دولت نباید نقد شود، بلکه اگر درگیری و چالش سیاسی ادامه یابد، مردم از اصولگرایان هم رویگردان می شوند.

چالش خطرناک مجلس آینده با دولت روحانی ، محبیان: مردم نقدها جدی دارند

به گزارش تور هند ارزان آنلاین به نقل از ایرنا، امیر محبیان، تحلیلگر اصولگرا، درباره نرخ مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: ماهیت آرای انتخابات دوم اسفند را نوعی اعتراض می دانم، چه کسانی که رای دادند و چه افرادی که رای ندادند. کسانی که رای دادند اعتراضشان به نوع عملکرد دولت، مجلس دهم و جریان اصلاحات بود و کسانی که رای ندادند، به حل نشدن مسائل، مدیریت ها و شعارهای عمل نشده اعتراض داشتند و پیامی داشتند مبنی بر اینکه ادامه فرایند کنونی به یاس و ناامیدی منجر می شود و بر این نظرند که حضورشان در صحنه انتخابات مسئله ای را حل نمی کند.

وی درباره اینکه گفته می شود در این دوره از انتخابات رقابت برابر و عادلانه ای میان جناح های موجود کشور وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: نبود تنوع ممکن است تاثیر گذاشته باشد، اما اصلاح طلبان حاضر نیستند واقعیات موجود در جامعه را بپذیرند.

این فعال اصولگرا مطرح نمود: مردم اعتراض مدیریتی جدی دارند و مسئولیت این امر تا حدودی بر عهده گرایش هایی است که تحت حمایت اصلاح طلبان بودند. در دوره های قبل هم، گزینش، شورای نگهبان و بررسی صلاحیت ها نزدیک به کیفیت امروزی وجود داشت ولی اصلاح طلبان رای می آوردند.

  • چالش مجلس بعدی با دولت خطرناک است

محبیان در مورد نحوه تعامل مجلس بعدی با دولت دوازدهم گفت: به نظرم مجلس یازدهم به سمت سطحی از چالش با دولت حسن روحانی خواهد رفت و این می تواند بسیار خطرناک باشد. نه از این جهت که دولت نباید نقد شود، بلکه از این حیث که اگر در این فضا درگیری و چالش سیاسی ادامه یابد، مردم از اصولگرایان هم رویگردان می شوند.

وی با بیان اینکه همه مردمی که رای دادند و آنهایی که گلایه داشتند، اگر تغییری احساس نکنند، ناامید می شوند، اظهار کرد: آرا از سر عشق و علاقه جناحی نبوده است، بلکه مردم کلا به سیاست مداران انتقاد جدی دارند.

این فعال سیاسی خواستار این شد که مجلس جدید وظایف خود را به دقت، صراحت، صداقت و شفافیت انجام دهد و در ادامه افزود: مجلس یازدهم باید از برخورد سیاسی خودداری کرده و کارآمدی مدیران کشور را رصد و نظارت کند. مساله با فساد را در اولویت قرار دهد و به نحوی عمل کند که مردم احساس نکنند فضایی شعاری و بی برنامه بر مجلس حاکم شده است.

محبیان گفت: کنندگان اصولگرایی که اکثریت مجلس یازدهم را در اختیار گرفته اند نباید به تعداد ناامیدان بیافزایند بلکه باید به مردم امید بدهند و دولت هم تلاش کند در تیررس برخی ها قرار نگیرد و از هر شرایطی برای افزایش کارآمدی بهره بگیرد. در شرایطی که در یک بحران بهداشتی قرار داریم هنوز هلال احمر ما مسئول ندارد و بخش هایی که باید بحران ها را مدیریت کنند مورد انتقاد جدی مردم هستند. مردم احساس می کنند مسئولان کشور با پنهان کاری و عدم پاسخگویی عمل می کنند.

محبیان با بیان اینکه هیچ راهی جز صداقت وجود ندارد، اظهار کرد: پنهان کاری راه درستی برای مدیریت بحران نیست بلکه راهی پرشیب برای بردن کشور به سمت بحران است. در حال حاضر برای مردم مهم نیست اصولگرا یا اصلاح طلب فرمان مدیریت کشور را در دست داشته باشند، مردم می خواهند مسائلشان رفع شود.

  • مردم به دستانشان نگاه می کنند نه به دهان مسوولان

محبیان با اشاره به اینکه مسائل کشور با یک جناح حل نمی شود، اظهار کرد: مردم به دهان مسوولان نگاه نمی کنند، به دستانشان نگاه می کنند. این دستان می تواند گره ها را باز یا گره جدیدی بزنند. اگر دولت و مجلس آینده به سمت گشودن گره ها و رفع مسائل نفرایند کشور با بحران ها و اعتراضات جدی روبرو خواهد شد. برای حل یک مشکل دور زدن آن بدترین تصمیم است، باید مشکل را شناخت و حل کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 929

به "چالش خطرناک مجلس آینده با دولت روحانی ، محبیان: مردم نقدها جدی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش خطرناک مجلس آینده با دولت روحانی ، محبیان: مردم نقدها جدی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید