پیشنهاد زلنسکی برای اعلام عید قربان، بعنوان جشن ملی در اوکراین

به گزارش تور هند ارزان، رئیس جمهوری اوکراین به کابینه وزرای این کشور دستور داد تا موضوع اعطای شرایط جشن ملی به بعضی اعیاد مذهبی عظیم اسلامی، مسیحیان کاتولیک و دین یهود را آنالیز کند.

پیشنهاد زلنسکی برای اعلام عید قربان، بعنوان جشن ملی در اوکراین

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین به دولت این کشور دستور داد تا موضوع اعطای شرایط جشن ملی به بعضی اعیاد مذهبی، از جمله عید سعید قربان که برای مسلمانان دارای اهمیت بسیار زیادی است را آنالیز کند.

طبق اطلاعات بخش مطبوعاتی دفتر ریاست جمهوری اوکراین، در این حکم، زلنسکی به مراسم مذهبی از جمله عید قربان (قربان بایرام)، عید پاک مسیحیان کاتولیک و جشن هانوکا (پیروان یهودیت) و تعدادی دیگر از مراسم مذهبی در سایر ادیان و مذاهب اشاره شده است.

زلنسکی در این رابطه شرح داده است: هدف از این تصمیم تأمین حقوق و آزادی های قانونی و اصولی تمامی شهروندان، تحقق حقوق و امکانات برابر برای همه پیروان ادیان الهی و احترام به تاریخ، فرهنگ و سنن جامعه چند ملیتی اوکراین است.

اکنون کابینه وزرای دولت باید با همکاری شورای کلیساهای سراسری اوکراین، سازمان های مذهبی و موسسه یادبود ملی اوکراین پیشنهادات خود در این زمینه را تهیه و سپس لایحه ای مناسب به رادا - مجلس اعلای اوکراین فرستاده گردد.

پیش از این در ماه نوامبر سال گذشته، رهبر کلیسای ارتدوکس اوکراین پیشنهاد کرد تا جشن کریسمس از 7 ژانویه (مطابق عقیده مسیحیان ارتدوکس) به تاریخ 25 دسامبر (مطابق با اعتقاد مسیحیان کاتولیک) موکول گردد. این مقام مذهبی گفته بود، این مسئله تنها درصورتی ممکن است که جامعه اوکراین از این نظریه حمایت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1238

به "پیشنهاد زلنسکی برای اعلام عید قربان، بعنوان جشن ملی در اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد زلنسکی برای اعلام عید قربان، بعنوان جشن ملی در اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید