خاتمه مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان ، زمان نام نویسی تمدید می گردد؟

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران، فرصت دو ماهه ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان تا یک ساعت دیگر به انتها می رسد اما هنوز بعضی از مردم از لزوم چنین ثبت نامی خبر ندارند و بعضی به دلایل دیگر اطلاعات ملک خود را ثبت نکرده اند. آیا زمان ثبت نام تمدید می گردد؟

خاتمه مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان ، زمان نام نویسی تمدید می گردد؟

محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تمدید زمان نام نویسی به خبرنگاران می گوید: پیشنهاد تمدید زمان ثبت نام در ستاد ملی مقابله با کروناست. قرار است جلسه این ستاد در روز شنبه هفته آینده تشکیل و در مورد تمدید زمان تصمیم گیری گردد.

از ساعت 24 امشب امکان ثبت اطلاعات املاک در سامانه نیست؟

او در پاسخ به این سوال می گوید: فعلا مبنای ما زمانی است که از قبل اعلام شده، یعنی مردم از ساعت 24 امشب نمی توانند اطلاعات ملک خود را ثبت نمایند و سامانه بسته می گردد. اگر در جلسه شنبه تصمیم بر تمدید زمان باشد دوباره سامانه باز می گردد.

طبق اظهارات او اگر کسی تا خاتمه امشب اطلاعات ملک خود را ثبت نکند، در جلسه شنبه نیز زمان دوباره ای برای ثبت نام داده نگردد؛ قانون برای کسانی که ثبت نام نکرده اند اجرا می گردد.

براساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی که در سامانه املاک و اسکان نیز هست قانون به این شکل اجرا می گردد:

واحدهای مسکونی واقع در کلیه شهرهای زیر یک صدهزار نفر جمعیت و روستاهای کشور که هریک از مالک یا بهره بردار آن ها در سامانه ملی املاک و اسکان کشور ثبت نشده باشد در حکم خانه خالی تلقی شده و مشمول جریمه ای معادل بیست درصد(20%) مالیات سال اول موضوع ماده (54 مکرر) قانون مالیات های مستقیم می شوند.

واحدهای مسکونی واقع در شهرهای بالای یکصدهزار نفر جمعیت که هریک از مالک یا بهره بردار آن ها در سامانه ملی املاک و اسکان کشور ثبت نشده باشد، در حکم خانه خالی موضوع ماده (54 مکرر) این قانون محسوب میشوند.

برای ثبت اطلاعات ملک باید مالک یک تلفن همراه به نام خودش داشته باشد تا کد تایید را دریافت نمایند. در حال حاضر بعضی از مالکان و مستاجران به علت این که از این قانون اطلاع نداشته اند ثبت نام آنها در روز آخر به مشکل خورده است.

محمودزاده می گوید که به خاطر ملاحظات این چنینی پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام داده شده است. او پیش از این گفته بود که وزارت راه و شهرسازی با توجه به رشد ثبت نام در سامانه ملی املاک و اسکان، تمدید مهلت ثبت نام در سامانه را تا خاتمه مهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1792

به "خاتمه مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان ، زمان نام نویسی تمدید می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان ، زمان نام نویسی تمدید می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید