پارک تاریخی Sunder Nursery دهلی بازگشایی شد

به گزارش تور هند ارزان، در دهلی پارکی تاریخی به نام مجموعه باغ‌های تاریخی ساندر نرسری (Sunder Nursery) وجود دارد که تا به امروز در حال بازسازی بوده است این پروژه از 10 سال پیش آغاز شده و الان برای گردشگران قابل بازدید است، 

پارک تاریخی Sunder Nursery دهلی بازگشایی شد

پارک تاریخی دهلی، پایتخت زیبای کشور هند، پس از یک دهه زمان برای پروژه عظیم احیا و ترمیم، درهای خود را به روی گردشگران تور هند باز کرده است. مجموعه باغ‌های تاریخی ساندر نرسری (Sunder Nursery)، با مساحت 90 هکتار، خانه یک ماموت و تعداد زیادی بنای تاریخی با قدمتی از قرن شانزدهم، از جمله آرامگاه همایون، است.

آرپانا ساد اختر، کارمند ارشد برنامه‌ریزی در موسسه آگاخان، اعتماد برای فرهنگ (Aga Khan Trust for Culture (AKTC))، توضیح می‌دهد:

پروفسور محمد شهیر، معمار این پروژه، این پارک شهر جدید را در امتداد یک ستون محوری و در اطراف آن، باغ‌ها و چشم‌اندازهای زیبایی، طراحی کرده است. آب‌نماها، چشمه‌ها و دریاچه‌ها به همراه نمایشگاه گل، باغ رز، گلخانه‌ها، باغ‌های گیاه‌شناسی و باغ درختان میوه، بخشی از این شاهکار بزرگ هستند.

پروژه ترمیم و بازسازی شامل برنامه مراقبت محتاطانه از چندین بنای باستانی نیز بود. آرچانا در ادامه این گونه توضیح می‌دهد:

در مجموعه ساندر نرسری و مجتمع باتاشوالا (Batashewala complex)، پانزده بنای تاریخی که شامل مقبره‌ها، عمارت‌های احاطه شده با باغ‌ها، چاه‌ها و حتی یک تالاب نیلوفر آبی با قدمتی از قرن شانزدهم می‌شوند، وجود دارد. به عنوان بخشی از این پروژه مشارکت، از تمام این بناهای تاریخی که شامل شش بنای ملی محافظت‌شده توسط سازمان تحقیقات باستان‌شناسی هستند، به سختی مراقبت و محافظت شد و در نتیجه، آن‌ها هم‌اکنون جزو میراث تاریخی جهانی هستند.

یک آمفی‌تئاتر نیز در این پارک وجود دارد که آرچانا در صحبت‌های خود گفته است، از آن برای رویدادهای متنوع فرهنگی و اجراهای مختلف گروه‌های هنری استفاده خواهد شد. وی می‌گوید:

آمفی‌تئاتر باغ، به ما کمک می‌کند تا سکویی برای موسیقی‌دانان محلی و سنت‌های موسیقی خود در این چشم‌انداز مسحورکننده، فراهم کنیم. از سال 2019 به بعد برای رویدادهای این پارک تاریخی که شامل تورهای پیاده‌روی تاریخی و اکولوژی، حفاظت از منابع طبیعی، نمایشگاه‌ها، بازارهای هنری، سخنرانی‌های عمومی و نمایش فیلم و دیگر راه‌های خلاقانه برای جلب توجه عموم و همچنین گردشگران هستند، وجود خواهد داشت.

بازگشایی پارک از یک ماه قبل با استقبال عمومی بسیار خوبی روبه‌رو شده است. آرچانا می‌گوید:

موضوعی که این مکان را منحصر به فرد و خاص کرده است، وجود تواما چشم‌انداز باغ‌های با ساختار منظم و مناطق متراکم جنگلی با تنوع زیستی است. با وجود 280 گونه از درختان بومی، 20 هکتار گلخانه، 80 گونه از پرندگان و 36 گونه پروانه، ساندر نرسری، برای هر سلیقه‌ای، جاذبه‌ای ویژه خواهد داشت.

انتشار: 14 فروردین 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2

به "پارک تاریخی Sunder Nursery دهلی بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک تاریخی Sunder Nursery دهلی بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید