واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران، علیرضا بیگلری صبح دوشنبه در بیست و سومین آئین پویش ره سلامت و مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با بیان اینکه انستیتوپاستور ایران نام آشنای همه مردم ایران است، گفت: این مؤسسه همواره در بحران های سلامت همراه مردم بوده است.

واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد

وی با بیان اینکه با آغاز شیوع کرونا انستیتوپاستور ایران کار تشخیص را آغاز کرد، ابراز داشت: امروز در فرایند تشخیص در دورترین نقاط بیش از 400 آزمایشگاه داریم که سخت ترین آزمایش ها را انجام می دهند.

ارائه 6 طرح ویژه به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای تولید واکسن کرونا

رئیس انستیتوپاستور ایران با بیان اینکه تولید کیت های بومی را در دستور کار قرار دادیم و پس از رسیدن به تولید انبوه در راستای صادرات کیت نیز اقدام کردیم، ادامه داد: همه کشورها به توانایی انستیتوپاستور ایران اذعان داشتند و این حرکت جهادی منجر به طراحی 6 طرح ویژه برای تولید واکسن کرونا و ارائه آن به معاونت فناوری و علمی رئیس جمهوری شد.

وی با بیان اینکه تابستان سال گذشته شرکت در همکاری مشترک با متخصصان خارجی را در دستور کار قرار دادیم، ادامه داد: همه شرکت ها را مورد بررسی قرار دادیم و کوبا را برای این امر انتخاب کردیم.

استفاده از قطعات مختلف ویروس کرونا در واکسن تولید مشترک کوبا و ایران

بیگلری با بیان اینکه این واکسن قطعات مختلف ویروس کرونا را بر روی واکسن کزار سوار کرده ایم، ادامه داد: این واکسن می تواند با چند ویروس جهش یافته مقابله کند.

وی گفت: این واکسن یادآور دارد و این ویژگی منحصر به فرد واکسن تولید مشترک ایران و کوبا است.

رئیس انستیتوپاستور ایران با بیان اینکه تک دُز این واکسن می تواند برای افرادی که قبلاً کرونا گرفته اند کافی باشد، ابراز داشت: این واکسن تنها واکسنی است که مکمل یادآور داشته و حتی فایرز اخیراً به فکر تولید یادآور افتاده است.

وی با بیان اینکه این واکسن سمی دارد که آنتی ژن ها را به پروتئین حامل وصل می کند و این امر نیز ویژگی خاص این واکسن است.

بیگلری با بیان اینکه انستیتوپاستور ایران سعی دارد با پیشینه 100 ساله واکسن کرونا را به تولید انبوه برساند، ادامه داد: فازهای یک و دودر کوبا نشان داد که این واکسن عوارض بسیار کمی دارد.

24 هزار نفر در فاز سوم واکسینه می شوند

وی اضافه کرد: در کل کشور 24 هزار نفر در فاز سوم با این واکسن واکسینه می شوند و سهم استان اصفهان سه هزار دُز واکسن است.

رئیس انستیتوپاستور ایران با بیان اینکه خرداد ماه تولید انبوه را انجام می دهیم، ادامه داد: این واکسن با دستور وزارت بهداشت وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کرونا نشان داد تولید واکسن وظیفه حاکمیتی است، ابراز داشت: نگاه به خارج از مرزها در این زمینه اشتباهی محض است.

بیگلری با بیان اینکه طی یک سال اخیر در زمینه تولید واکسن 20 سال پیشرفت داشتیم، گفت: این بحران ما را تحریک کرد تا پیشرفت کنیم و این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1703

به "واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید