واکسن ایتالیایی کووید-19 روی اولین داوطلب تزریق شد

به گزارش تور هند ارزان، ایتالیا نیز به جمع کشورهایی پیوست که آزمایش بالینی واکسن بالقوه خود برای مقابله با کروناویروس را شروع کرد.

واکسن ایتالیایی کووید-19 روی اولین داوطلب تزریق شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش تور هند ارزان به نقل از ایسنا، قرار است آزمایش بالینی واکسن کروناویروس ایتالیایی ها در سطح گسترده تر در موسسه ملی اسپالانزانی برای بیماری های عفونی در رم انجام گردد.

سرمایه گذاری این واکسن توسط وزارت تحقیقات و منطقه لاتزیو ایتالیا اجرا شده است.

فرانچسکو وایا(Francesco Vaia) مدیر بیمارستان اسپالانزانی روز گذشته گفت: امروز تست واکسن کرونا روی اولین داوطلب ایتالیایی انجام شد. من به این موضوع افتخار می کنم و بسیار راضی هستم. اگر همه برنامه ریزی ها به درستی پیش رود و ما این آزمایش بالینی را طی سال به اتمام برسانیم، می توانیم تا بهار آینده این واکسن را در سطوح تجاری در دسترس داشته باشیم.

وایا ادامه داد، نکته کلیدی که باید طی آزمایشات انسانی معین گردد، این بود که آیا واکسن عوارض جانبی به همراه دارد یا خیر و آیا در بدن افراد آزمایش شونده، آنتی بادی فراوری می نماید یا خیر؟

اولین داوطلب این آزمایش که واکسن را دریافت کرد، یک مرد 50 ساله از رم بود که گفت مشتاقانه منتظر آزمایش بالینی واکسن بوده است. قرار است او به مدت 12 هفته تحت نظر قرار بگیرد و پس از چند روز واکسن

به تدریج به داوطلبان بیشتر تزریق گردد که تعداد آن ها 45 فرد سالم در سنین 18 تا 55 سال است.

گفته شده 5 هزار نفر برای دریافت واکسن ثبت نام نموده بودند ولی تنها کسانی انتخاب شدند که در ایده آل ترین شرایط سلامتی قرار دارند.

واکسن ایتالیایی کروناویروس از جمله چندین واکسنی است که در کوشش برای محافظت مردم دنیا از کووید-19 توسعه داده شده است.

هم اکنون در سطح دنیا چندین واکسن وجود دارند که تایید نشده اند و چندین واکسن نیز در مراحل مختلف توسعه قرار دارند.

علاوه بر این، ایتالیا با شرکت داروسازی استرازنکا(AstraZeneca) یک توافق نامه امضا کرد تا تامین 300 میلیون دوز از واکسن های آزمایشی متفاوت که این شرکت با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه می دهد را برای ایتالیایی ها تضمین کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1180

به "واکسن ایتالیایی کووید-19 روی اولین داوطلب تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ایتالیایی کووید-19 روی اولین داوطلب تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید