هوای پایتخت پاک است

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (1 اسفند ماه) در محدوده پاک است و تداوم شرایط پاک و قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت تا اواخر وقت دور از انتظار نخواهد بود.

هوای پایتخت پاک است

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (1 اسفند ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و وزش باد نسبتا شدید طی ساعات گذشته است.

طی روز تداوم ناپایداری جوی، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد. این شرایط جوی تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

با آغاز تردد خودروها از صبح فردا (2 اسفند ماه) انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها افزوده شود، بااین حال با وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت. استمرار ناپایداری جوی طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد.

همچنین با پیش بینی وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (2 اسفند ماه) با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته دی اکسید نیتروژن با میانگین 52 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 45 است و کیفیت هوا پاک است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1584

به "هوای پایتخت پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید