هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن

به گزارش تور هند ارزان، مسئول هماهنگی امور بشر محبت آمیز سازمان ملل متحد در یمن هشدار داد که این کشور مجددا در آستانه خطر قحطی به دلیل کاهش بودجه قرار گرفته است.

هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان لیز گراندی مسئول هماهنگی امور بشر محبت آمیز سازمان ملل متحد در یمن درباره خطر قحطی مجدد در یمن که شش سالی درگیر جنگ است، هشدار داد.

مسئول نامبرده سازمان ملل متحد گفت که یمن به دلیل کاهش بودجه سازمان ملل، مجددا در آستانه خطر قحطی قرار گرفته است.

گراندی اضافه کرد: برنامه های ارسال یاری های انسان محبت آمیز به یمن شامل مواد غذایی و بهداشتی به دلیل کاهش بودجه و اوضاع نابسامان مالی، عملا به حالت تعلیق درآمده است.

وی توضیح داد: برنامه های سازمان دنیای غذا به 13 میلیون یمنی یاری می کرد، اما این تعداد اکنون به 8.7 یمنی کاهش یافته است.

این در حالی است که سازمان دنیای غذا اواخر ژوئن گذشته گفته بود که بیش از 20 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می برند و در معرض خطر ویروس کرونا قرار دارند.

پیش از این، برنامه توسعه سازمان ملل (UNPD) در گزارشی اعلام نموده بود که اگر جنگ علیه یمن تا سال 2022 ادامه یابد این کشور فقیرترین کشور دنیا خواهد شد.

حمله ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان از سال 2015 در یمن تا به امروز نه تنها موجب کشته شدن هزاران یمنی شده، بلکه به دلیل محاصره و ویران شدن نظام بهداشتی این کشور توسط ائتلاف، انواع بیماری ها گسترش یافته و اوضاع بهداشتی در این کشور فقیر بدتر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1204

به "هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید