هشدار درباره اجرایی نشدن مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق

به گزارش تور هند ارزان، یکی از تحلیلگران عراقی به انتقاد از نادیده دریافت مصوبه مجلس این کشور مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی با وجود جنایاتی که واشنگتن در عراق مرتکب می گردد، پرداخت.

هشدار درباره اجرایی نشدن مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، طبق گزارش رسانه عراقی المعلومه صباح الطائی تحلیلگر سیاسی عراق از سکوت دولت در قبال ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق به ویژه پس از مصوبه مجلس عراق درباره خروج همه نظامیان خارجی انتقاد کرد و آنرا غیرقابل توجیه دانست.

وی بیان نمود: دولت مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج نظامیان خارجی از عراق را با وجود قریب به یکسال از تصویب این مصوبه، نادیده گرفته است.

این تحلیلگر سیاسی عراقی تاکید نمود: بیم و نگرانی از این بابت وجود دارد که تصمیم گیری سیاسی دولت عراق تحت تاثیر دولت آمریکاست و همین موضوع سبب می گردد که دولت عراق دست بسته در قبال ادامه حضور این نظامیان آمریکایی باشد.

وی گفت: با وجود جنایاتی که آمریکا در عراق مرتکب می گردد اما درخواست ها برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق با اقدامی جدی از سوی دولت عراق روبرو نشده است.

در همین ارتباط، حسن شاکر الکعبی رئیس فراکسیون مجلسی بدر تاکید نمود مجلس نمایندگان موضع قاطعی در مورد برنامه زمان بندی شده برای خروج نیروهای خارجی از عراق دارد.

وی با بیان این موضوع تاکید نمود: عراق نیروهای امنیتی، ارتش و حشد شعبی دارد که می تواند کنترل اوضاع را در دست داشته باشد در نتیجه دیگر نیازی به حضور نیروهای خارجی در کشور نیست.

نماینده مجلس عراق در مورد بی توجهی دولت عراق به خروج نیروهای آمریکایی گفت: اگر دولت عراق موضوع خروج نیروهای خارجی و در راس آنها نیروهای آمریکایی از عراق را طبق برنامه دنبال نکند و آن را به تاخیر بیندازد، مجلس موضعی قاطع در این زمینه اتخاذ خواهد نمود.

وی تاکید نمود: دولت کاظمی باید برنامه زمان بندی شده ای برای خروج نیروهای خارجی داشته باشد و در این زمینه هیچ کوتاهی نکند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1462

به "هشدار درباره اجرایی نشدن مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره اجرایی نشدن مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید