موفقیت واکسن ایرانی کرونا

به گزارش تور هند ارزان، جلیلی تا کید کرد: آزمایش های انجام گرفته نشان داد که واکسن ایرانی با موفقیت کامل، توانسته ویروس جهش یافته را به طور کامل خنثی کند.

موفقیت واکسن ایرانی کرونا

موفقیت واکسن کرونای فراوریی ستاد اجرایی فرمان امام، روی ویروس انگلیسی کرونا رسما اعلام شد. حسن جلیلی مدیر گروه تحقیقات فراوری واکسن ستاد اجرایی فرمان امام بااعلام این خبر اضافه نمود: پس از شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی، به وسیله وزارت بهداشت نمونه ای از این ویروس جهش یافته که قدرت سرایت آن 70 درصد بالاتر از کرونای معمولی است را دریافت کردیم و در اختیار محققان دارویی ستاد اجرایی قراردادیم.

وی اضافه نمود: ازآنجا که یکی از قابلیت های هر واکسن اثرگذاری باید این باشد که بتواند در برابر جهش های انجام گرفته روی ویروس بدن افراد را ایمن کند، پلاسمای خون 3 داوطلب اولی که واکسن کوو ایران برکت را دریافت نموده بودند با این ویروس مورد امتحان و آزمایش قرار دادیم.

مسوول تیم فراوری واکسن اضافه نمود: این سه داوطلب در دو مقطع واکسن را دریافت نموده اند و بنابراین انتظار می رود که پلاسمای خون آن ها ایمنی کافی برای مقابله با ویروس را پیدا نموده باشد.

جلیلی تا کید کرد: آزمایش های انجام گرفته نشان داد که واکسن ایرانی با موفقیت کامل، توانسته ویروس جهش یافته را به طور کامل خنثی کند. مینو محرز عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسوول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت نیز درخصوص موفقیت جدید واکسن ایرانی گفت: امروز شنیدن این خبر همه ما را شادمان کرد.

محرز اضافه نمود: ویروس انگلیسی برای همه ما تبدیل به یک دغدغه جدی شده بود که آیا واکسن فراوریشده فقط قدرت خنثی کردن کرونای معمولی را دارد یا قادر خواهد بود که این ویروس خطرناک راهم از پا درآورد که خداراشکر امروز این خبر خوب اعلام شد و خستگی را از تن ما و همه تیم اجرایی واکسن و تیم درمان و سلامت کشور درآورد.

منبع: فرادید
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1552

به "موفقیت واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید