مرمت و تملک بناهای تاریخی پایتخت در دستور کار شهرداری قرار می گیرد

به گزارش تور هند ارزان، نخستین جلسه کمیته سیاست گذاری تملک، مرمت و بهره برداری از اماکن دارای قدمت تاریخی و هویت فرهنگی در پایتخت در دوره جدید مدیریت شهری برگزار گردید و تداوم جلسات سیاستگذاری تملک در دستور کار نهاده شد.

مرمت و تملک بناهای تاریخی پایتخت در دستور کار شهرداری قرار می گیرد

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

ایرنا: در ابتدای این جلسه مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، گزارشی از مصوبه شورای اسلامی شهر در مورد حفظ آثار دارای قدمت و هویت فرهنگی- تاریخی در پایتخت و اقداماتی که در گذشته اجرا شده، ارائه داد.

در ادامه محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، بر برگزاری جلسات این کمیته با دستور کار و برنامه معین تاکید نمود.

احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با توجه به ضرورت موضوع و تداوم جلسات این کمیته اضافه نمود: فضاهای متعددی در پایتخت وجود دارد که واجد ارزش تاریخی هستند که می توان با تملک آنها به افزایش سرانه فضاهای فرهنگی تهران اضافه نمود.

در سرانجام مقرر شد مصوبات کمیته به مناطق 22گانه و سازمان های مرتبط ابلاغ و واحدهای شهرداری صرفا پس از تایید این کمیته نسبت به تملک فضاهای تاریخی اقدام نمایند.

همچنین پیگیری تملک خانه بوشهری ها از دیگر مصوبات این کمیته بود که مقرر شد گزارش آن در جلسه آینده ارائه گردد.

نمایندگان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ستاد سمن های شهر تهران نیز در نخستین جلسه کمیته سیاست گذاری تملک، مرمت و بهره برداری از اماکن دارای قدمت تاریخی و هویت فرهنگی در پایتخت که در سالن جلسات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار گردید، حضور داشتند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 528

به "مرمت و تملک بناهای تاریخی پایتخت در دستور کار شهرداری قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت و تملک بناهای تاریخی پایتخت در دستور کار شهرداری قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید