محرومیت مدیرعامل لیگ رجحان تمام شد؟

به گزارش تور هند ارزان، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در تاریخ 6 آبان ماه از سوی کمیته اخلاق با دستور موقت از فعالیت در فوتبال محروم شده بود.

محرومیت مدیرعامل لیگ رجحان تمام شد؟

این محرومیت در آستانه برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال که قرار است اساسنامه جدید به تصویب برسد سر و صدای زیادی به پا کرد و باعث شد تا بسیاری از رسانه ها و اهالی فوتبال از قبیل علی کریمی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، سیدمهدی رحمتی، علیرضا فغانی و هادی عقیلی با حمایت از مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان انتقاداتی را نسبت به این تصمیم فدراسیون وارد نمایند.

آذری در ادامه در جلسه کمیته اخلاق حضور پیدا و لایحه دفاعی اش را ارائه کرد، ولی تا به امروز نتیجه ای از سوی فدراسیون فوتبال در پی نداشته است.

طبق مقررات دستور موقت از سوی رئیس کمیته اخلاق به مدت 20 روز صادر می گردد و بعد از گذشت این مدت رئیس کمیته اخلاق می تواند این محرومیت را حداکثر به مدت 20 روز دیگر تمدید کند. این درحالی است که سه روز دیگر دوره بیست روزه اول به خاتمه می رسد، ولی هنوز تصمیم جدیدی از سوی کمیته اخلاق در این باره اتخاذ نشده است.

از سویی دیگر اعلام شده دلیل محرومیت با دستور موقت، عدم پرداخت هفت میلیون تومان جریمه از سال 95 در قبال برگزاری ملاقات فینال جام حذفی بین تیم های ذوب آهن و استقلال بوده است. بر همین اساس در نامه کمیته اخلاق به فدراسیون آمده ادامه فعالیت نامبرده (آذری) صرفاً پس از پرداخت جریمه و با اخذ تأییدیه از این کمیته (اخلاق) امکان پذیر خواهد بود.

مبلغ جریمه هفت میلیون تومانی از سوی آذری پرداخت شده و طبق متن صریح دستور موقت کمیته اخلاق طبیعتاً این محرومیت باید به خاتمه رسیده باشد. هنوز فدراسیون فوتبال در این مورد اطلاع رسانی دقیقی نکرده است. به طور کلی طبق نامه کمیته اخلاق محرومیت آذری با پرداخت مبلغ جریمه به خاتمه می رسد و دیگر نیازی به خاتمه مدت محرومیت نیست.

از سویی دیگر صدور این دستور موقت ابهامات دیگری هم داشته است، به طور مثال گفته می گردد طبق ماده 71 اساسنامه فدراسیون، چنانچه دلیل صدور دستور موقت مصاحبه های آذری علیه ارکان و مقامات رسمی فدراسیون بوده، کمیته اخلاق صلاحیت صدور دستور موقت محرومیت را نداشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1405

به "محرومیت مدیرعامل لیگ رجحان تمام شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت مدیرعامل لیگ رجحان تمام شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید