ماجرای قرض دریافت فدراسیون فوتبال از شستا

به گزارش تور هند ارزان، در راستای پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی سابق تیم ملی، فدراسیون فوتبال ناگزیر شد از شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو قرض بگیرد و یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو صادر و تحویل شستا دهد و شستا برای رسیدن به مطالبات خود، اقدام به کارشناسی املاک فدراسیون از طریق بخش اجرای احکام قوه قضاییه کرده است.

ماجرای قرض دریافت فدراسیون فوتبال از شستا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایسنا ، بعد از حدود یک سال و دو ماه از استقراض دومیلیون یورویی فدراسیون فوتبال از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) برای پرداخت اقساط قرارداد مارک ویلموتس، فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته به تعهدات خود در قبال این شرکت عمل کند. پس از پیگیری های حقوقی شستا و در فرآیند رسیدگی به این پرونده در مجتمع قضایی شهید صدر تهران، فدراسیون فوتبال به علت پرداخت نکردن مطالبات خود به شستا محکوم و حکم توقیف اموال این فدراسیون در اوایل تابستان صادر شد.

خبری منتشر شد مبنی بر اینکه خانمی که خود را نماینده شستا معرفی کرده، کاغذی مبنی بر مزایده فدراسیون فوتبال را به ساختمان این فدراسیون چسبانده و ادعا کرده است که حکم مزایده اموال فدراسیون فوتبال برای پوشش بدهی دو میلیون یورویی صادر شده و سپس این محل را ترک کرده است.

فدراسیون فوتبال در همین رابطه نوشت: صفی الله فغانپور، مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال درباره توقیف اموال این فدراسیون اظهار کرد: در راستای پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی سابق تیم ملی،فدراسیون فوتبال ناگزیر شد از شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو قرض بگیرد و یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو صادر و تحویل شستا دهد. شرکت مذکور چک را به بانک ارائه و با اخذ گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه از طریق مراجع قضایی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: پس از دفاعیات فدراسیون مبنی بر اینکه چک به صورت ارزی صادر شده، در حالی که چک مورد اعتبار و قانونی ریالی است، دادگاه بر اساس خواسته شستا حکم صادر کرده است و پرونده توسط فدراسیون فرجام خواهی شد. تا به امروز نسبت به فرجام خواهی اتخاذ تصمیم نشده ولی پرونده به شعبه اجرای احکام مدنی ارسال شده است. اجرای احکام با معرفی املاک فدراسیون توسط شرکت شستا مبادرت به کارشناسی از املاک کرده است.

فغانپور افزود: از بابت بدهی در 8 ماه اخیر و در چند مرحله مبلغ 16 میلیارد تومان از اعتبارات فدراسیون فوتبال به شرکت شستا پرداخت شده است که طبق دفاتر قانونی طرفین دعوی به شکل ریالی محاسبه شده و مبلغ 9 میلیارد تومان از بدهی فدراسیون به شرکت شستا باقی مانده است. درصورتیکه به شکل ارزی محاسبه شود الباقی نیز می بایست به نرخ نیمایی تقسیط و تسویه شود و درخواست فدراسیون نیز از طریق مراجع ذی ربط در جهت اداری قرار گرفته است و تاحصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

از اظهارات مسئولان فدراسیون فوتبال تعیین نیست که آیا حکم مزایده برای فروش املاک این فدراسیون برای تسویه مطالبات شستا اجرا شده یا نه اما اخبار امروز و ادعای نماینده شستا مبنی بر مزایده ساختمان این فدراسیون رد نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1506

به "ماجرای قرض دریافت فدراسیون فوتبال از شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قرض دریافت فدراسیون فوتبال از شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید