قیمت نفت برنت از مرز 70 دلار گذشت

به گزارش تور هند ارزان به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت روز دوشنبه به بالای 70 دلار رسید که علت آن تداوم کاهش تولیدات به رهبری اوپک و روسیه بود. به این ترتیب افزایش فعالیت های حفاری کانادا و آمریکا که نویددهنده تلید بیشتر نفت در این مناطق است، کم اهمیت جلوه کرد.

قیمت نفت برنت از مرز 70 دلار گذشت

قیمت نفت برنت، بنچ مارک بین المللی نفت خام، در ساعت 09:28 دقیقه به وقت تهران، با 13 سنت افزایش نسبت به قیمت بسته شده قبلی به رقم 70 دلار برای هر بشکه رسید.

نفت خام متوسط تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی آی) با 23 دلار افزایش نسبت به قیمت بسته شده قبلی به بشکه ای 64.53 دلار رسید.

هر دو بنچ مارک در هفته گذشته به سطحی رسیدند که از دسامبر 2014 تا کنون دیده نشده بود؛ برنت به رکورد 70.05 دلار و دابلیوتی آی به رکورد 64.77 دلار رسید.

ای زدبانک روز دوشنبه گفت که قیمت ها با انتشار داده هایی مبنی بر تنگ تر شدن فضای بازار، با کاهش عرضه و تقاضای قدرتمند، رشد کرده اند.

قیمت های نفت به خوبی توسط تمدید توافق کاهش تولیدات اوپک و متحدانش که روسیه رهبری آنها را به عهده دارد، تقویت شده اند.

این کاهش تولیدات از ژانویه سال قبل آغاز شد و قرار است تا انتها 2018 ادامه داشته باشد. در شرایط کنونی این کاهش عرضه با رشد تقاضا همزمان شده است و از اوایل دسامبر تا کنون قیمت ها را بیش از 13 درصد بالا برده است.

حال آن که ویلیام اولوفلین، تحلیل گر سرمایه گذاری در شرکت اوراق ریوکین می گوید: بسیاری می گویند که هر قیمت نفت بالای 60 دلاری به خودی خود اصلاح می شود، چراکه سطح بالای قیمت ها باعث تشویق حفاران نفت شیل برای تولید بیشتر خواهد شد.

بیکر هیوگز گفت حفاران آمریکایی در هفته منتهی به 12 ژانویه، 10 حلقه چاه را به حفاری های خود اضافه کرده اند تا تعداد کل چاه های فعال آمریکا به 752 حلقه برسد.

در کانادا هم تصویر مشابهی رویت شد؛ شرکت های انرژی در این کشور، هفته گذشته تعداد چاه های فعال را تقریبا 2 برابر کردند و به 185 حلقه رساندند که بالاترین سطح آن در 10 ماه اخیر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 578

به "قیمت نفت برنت از مرز 70 دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت برنت از مرز 70 دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید