قوانین سختگیرانه نو عربستان برای سفر زنان به این کشور

به گزارش تور هند ارزان، مسئولان کشور عربستان سعودی قوانین سخت گیرانه ای در رابطه با صدور ویزای گردشگری برای زنانی که می خواهند به عربستان سفر کنند، وضع کردند.

قوانین سختگیرانه نو عربستان برای سفر زنان به این کشور

کنندگان وزارت کشور و امور خارجه عربستان به همراه اعضای کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور با تشکیل جلسه ای پیش نویس قوانین و مقررات ورود به عربستان را ارائه دادند و بر اساس قوانین نو زنان گردشگر زیر 25 سال برای ورود به کشور عربستان باید حتما همراه یکی از اعضای خانواده باشند و زنان بالای 25 سال نیز برای اخذ ویزای گردشگری عربستان می بایست عضو گروه های گردشگری مورد تائید آژانس های گردشگری باشند.

همچنین آژانس های گردشگری خارجی باید از سوی مقامات مربوطه آن کشور مجوزهای لازم را دریافت باشند و آژانس ملی عربستان و یا آژانس های گردشگری عربستان نیز باید از سوی کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور مجوز دریافت کنند.

بر اساس این قوانین نو ویزاهای گردشگری تنها زمانی صادر می شوند که تاریخ، مدت زمان اقامت و برنامه گردشگری به صورت واضح معین شده باشند و گردشگران باید به قوانین، سنت ها و رسم و رسوم محلی عربستان احترام بگذارند.

در صورتی که یک گردشگر برای مدت بیش از 24 ساعت گم شده باشد، راهنمای تور باید گزارش اعلام مفقودی اعلام کند.

همچنین در صورتی که یک آژانس مسافرتی یک تور را با 100 و یا تعداد بیشتری گردشگر پس از صدور ویزا برای آن ها لغو کند، این اقدام به وزارت کشور و همچنین وزارت امور خارجه عربستان گزارش می شود و فعالیت آژانس مربوطه در داخل خاک عربستان ممنوع خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2053

به "قوانین سختگیرانه نو عربستان برای سفر زنان به این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین سختگیرانه نو عربستان برای سفر زنان به این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید