قالیباف از تحول در شهرداری تهران گفت

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت با تمام سختی ها و مسائل مالی، ایران آنقدر ظرفیت دارد که در یک دوره 5 ساله و با تصویب یک برنامه هفتم توسعه خوب و قوی، ثبات مالی به کشور بازگردد.

قالیباف از تحول در شهرداری تهران گفت

به گزارش روابط عمومی مجلس، نشست تقدیر از منتخبان جشنواره شهید مدرس قوه مقننه با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز برگزار گردید. رئیس مجلس در این نشست با اشاره به وظایف و اختیارات مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: براساس قانون اساسی، مجلس حوزه اختیارات وسیع، تأثیرگذار و نقش جدی در ساماندهی مجموعه کشور دارد، حال اگر امروز شاهد چنین کارکردی نیستیم، این مسئله به عوامل متعددی برمی گردد. اگر ضعفی در حوزه مجلس وجود دارد، هیچ کسی و هیچ جایی موثرتر از خود مجلس در بروز این مسائل نیست و اگر قرار است که این ضعف ها به قوت تبدیل گردد، هیچ جایی بهتر از مجلس برای تحول در این حوزه نخواهد بود.

قالیباف ادامه داد: من هر کجا که توفیق خدمت داشتم این را بیان کردم که مثلا اگر در حوزه شهرداری تهران به دنبال تحول در حوزه بزرگراه ها، مترو، فضای سبز، بخش بهداشت و درمان، خدمات شهری، حوزه اجتماعی و فرهنگی هستیم، این تحول رخ نمی دهد مگر با بروز تحول در درون شهرداری تهران؛ از این رو وقتی این مسئله محقق گردد، آن موقع مردم نیز اقدامات و کوشش های مجموعه را می پذیرند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مجلس در شرایط کنونی باید به سمت تحول حرکت کند، اضافه کرد: اخیرا در زمان آنالیز طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم، یکی از نمایندگان مجلس در صحن علنی اخطار قانون اساسی داد که تصویب این موضوع، از وظایف مجلس نیست که من در جواب این اخطار گفتم که هیچ موضوع و قانونی نیست که مربوط به مجلس نباشد، مجلس شورای اسلامی بر روی تمام بخش ها و سازمان ها با رعایت قانون اساسی و شرع نظارت داشته و ریل گذاری می نماید.

قالیباف ادامه داد: مجلس شورای اسلامی براساس قانون دو وظیفه مهم قانون گذاری و نظارت را بر عهده دارد که در شرایط کنونی اولویت مجلس یازدهم بحث نظارت است، همچنین در بحث فعالیت صحن علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی، اصالت و اولویت با کمیسیون ها است.

وی با بیان اینکه مجلس در حوزه تحول عملکردی 4 محور مردمی سازی، هوشمندسازی، شفاف سازی و کارآمدسازی را دنبال می نماید، گفت: به طور حتم هر فردی در هر سازمانی به سهم خود در تحقق اهداف تأثیرگذار است و همه وظایف و برنامه ها باید به صورت منظم صورت گیرد، از طرفی باید بدانیم که به صورت کلان در مجلس شورای اسلامی، اصالت با نمایندگان است، از این رو اگر یک برش ساختاری در مجلس زده گردد، یک طرف نمایندگان قرار داشته و یک طرف دیگر ستاد اداری قوه مقننه قرار گرفته است. بنابر این باید بهترین اقدامات و کوشش ها برای تصمیم گیری و تصمیم سازی نمایندگان انجام گردد.

رئیس مجلس با اشاره به شرایط مالی کشور، گفت: با تمام سختی ها و مسائل مالی، ایران آنقدر ظرفیت دارد که در یک دوره 5 ساله و با تصویب برنامه هفتم توسعه خوب و قوی، ثبات مالی به کشور بازگردد، این ظرفیت کاملا وجود داشته و اگر ما در کنار هم باشیم، این مسئله محقق می گردد.

در سرانجام این نشست، با حضور قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و معاونان اجرایی، قوانین و نظارت و بعضی از مدیران کل و روسای ادارات مجلس از کارمندان نمونه و منتخبان جشنواره شهید مدرس تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1454

به "قالیباف از تحول در شهرداری تهران گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف از تحول در شهرداری تهران گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید