فارس من، توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم است

به گزارش تور هند ارزان، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم توجهی به بخش مشاوره در رابطه با انتخاب گرایش تحصیلی وجود دارد، گفت: مشاوره گرایش تحصیلی باید هم ردیف با آموزش باشد.

فارس من، توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور هند ارزان، سامانه فارس من سامانه ای است که مخاطبان تور هند ارزان می توانند به وسیله آن مسائل خود در تمام حوزه ها را مطرح نمایند تا تور هند ارزان تور هند ارزان این مسائل را پیگیری نموده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت نمایند.

مخاطبان تور هند ارزان موضوع دانشجویان برای گرایش های رشته تحصیلی خود توجیه نیستند را مطرح نموده و از تور هند ارزان خواهان گفت وگو با مسؤولان شدند که تور هند ارزان تور هند ارزان برحسب وفای به عهد این موضوع را پیگیری کردند.

خبرنگار این مطالبه را از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیگیری نموده است.

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار علمی و دانشگاهی تور هند ارزان گفت: در رابطه با گرایش تحصیلی هم در حوزه آموزش عمومی کشور و برای دانش آموزانی که می خواهند رشته تحصیلی انتخاب نمایند و در نهایت جهت شغلی و تحصیلی خود را از این طریق به دست بیاورند دارای مسائل و بحران هایی هستیم.

توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم است

وی با بیان اینکه مشاورین می توانند در مدارس راهنمایی دانش آموزان و همچنین داوطلبانی که 1 یا 2 سال قبل هم فارغ التحصیل شدند را برای انتخاب گرایش تحصیلی به عهده بگیرند، اضافه نمود: توجه به بخش مشاوره در رابطه با معین گرایش تحصیلی کم است در حالی که تاکید می گردد که هر ایرانی یرای اینکه دچار مسائل حقوقی نگردد باید یک مشاور حقوقی داشته باشد.

کوچکی نژاد با تاکید بر این موضوع که تحصیل و جهت شغلی مهم تر از مسائل عمومی مردم است چرا که سرنوشت انسان معین می گردد، یادآور شد: مشاوره در حوزه تحصیلی، انتخاب رشته و گرایش و پذیرش دانشجویی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین اگر مسؤولیت مشاوره با توجه به تخصصی که آموزش و پرورش در این رابطه دارد به عهده این سازمان باشد می تواند خلاء موجود در حوزه انتخاب گرایش تحصیلی پر گردد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش باید در حوزه مشاوره به دانش آموزان در رابطه با انتخاب گرایش تحصیلی قوی باشد چرا که دانشگاه زمانی مسؤول این کار است که فرد به عنوان دانشجو پذیرش گردد و تا قبل از آن دانشگاه مسؤولیتی ندارد. بنابراین نقش مدارس در راهنمایی دانش آموزان برای گرایش تحصیلی به شدت مهم و مورد تاکید است.

مشاوره هم ردیف با آموزش است

وی گفت:مسؤولیت دانشجو زمانی که وارد دانشگاه می گردد و مشکل گرایش تحصیلی دارد به عهده دانشگاه است. لذا باید گروه های مشاوره به این منظور در دانشگاه ها برای حل مسائل دانشجویان حضور داشته باشند و راهنمایی دانشجویانی که مسائل مختلفی در بخش های آموزشی و شخصیتی دارند را به عهده بگیرند.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید نمود: آموزش به عنوان یکی از فعالیت های مهم و اصلی وزارت علوم مطرح می گردد اما باید مشاوره گرایش تحصیلی هم در ردیف با آموزش از لحاظ ارزش قرار بگیرد. چرا که اگر راهنمایی خوب نداشته باشیم آموزش ها به ثمر نمی رسد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 778

به "فارس من، توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید