غفلت از سلامت اجتماعی در سال های گذشته، حرکت به سوی عدالت اجتماعی

به گزارش تور هند ارزان، انوشیروان محسنی بندپی در آیین تقدیر از 27 اداره کل برتر استانی بهزیستی در جشنواره شهید رجایی که صبح امروز با حضور انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور در تالار هفدهم شهریور (وزارت رفاه) برگزار گردید، اظهار کرد: اگر بخواهیم توسعه را هدف مطلوب تعریف کنیم باید به ابعاد مختلف آن از جمله حوزه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توجه گردد و این موارد برای رسیدن به یک توسعه مطلوب احتیاج است.

غفلت از سلامت اجتماعی در سال های گذشته، حرکت به سوی عدالت اجتماعی

وی توضیح داد: توسعه باید بر مدار برنامه ریزی و بر اساس علم و شواهد باشد و یکی از عوامل مهم در مدیریت راهبردی توجه به نظام اداری منظم است.

محسنی بندپی گفت: نظام اداری مطلوب عبارت است نظام کارآمد، پاسخگو و شفاف ضمن اینکه ما در این بخش باید توجه ویژه ای را به مشارکت داشته باشیم و برای رسیدن به این مجموعه باید اقدامات وسیعی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به یک نظام اداری مطلوب باید شاخص ها و لوازمی از جمله نشاط اجتماعی، بالندگی و پویایی را مورد توجه قرار دهیم.

محسنی بندپی با اشاره به فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه یکی از بزرگترین وزارتخانه های حاکمیت است و ماموریت های متعددی دارد که از جمله می توان به حوزه تعاون، فنی و حرفه ای، رفاهی و ... اشاره نمود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید بتوانیم یک سازمان فنی و حرفه ای خوبی را داشته باشیم، گفت: ما باید بتوانیم مهارت های لازم را به افراد مختلف آموزش بدهیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و وزارت اجتماعی با اشاره به اینکه در بحث سلامت نیز باید توجه ویژه ای به سلامت اجتماعی و معنوی انجام گردد، گفت: متاسفانه در سال های گذشته توجه به سلامت اجتماعی و معنوی مغفول مانده و ما با احیا این موضوع می توانیم در بحث عدالت اجتماعی گام های موثری برداریم.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در بهزیستی اقدامات موثری در حوزه توانمندسازی معلولان و سایر جامعه هدف انجام گرفته است گفت: افزایش مستمری از اقداماتی بوده است که در دولت تدبیر و امید اجرا شده است ضمن اینکه این وزارتخانه برنامه هایی را نیز برای حفظ حقوق کارگران پیش بینی نموده است چرا که این افراد نقش مهمی را در چرخه اقتصادی کشور ایفا می نمایند.

وی گفت: یکی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابک سازی این وزارتخانه است که یکی از سیاست های سازمان امور استخدامی کشور محسوب می گردد و ما نیز در این زمینه برنامه هایی را در دستور کار قرار داده ایم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و وزارت اجتماعی بیان نمود: اقدامات موثر بدنه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منجر شده این وزارتخانه طی سال های گذشته موفق به کسب رتبه در جشنواره شهید رجایی گردد و این موضوع ارزشمندی است و باید آن را حفظ کرد و این در حالی است که ما در سال 96 نسبت به سال 97 جهش خوبی داشته ایم.

وی همچنین از مجموعه پرسنل بهزیستی خواست که در شاخص های عمومی مانند شاخص های تخصصی بتوانند به رتبه های خوبی دست پیدا نمایند.

وی ادامه داد: این وزارتخانه مسئولیت های متعددی در بخش های مختلف دارد به طوری که 42 میلیون نفر بیمه شده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و بالغ بر یک میلیون و 600 هزار خانوار تحت پوشش بیمه صندوق روستاییان و عشایر هستند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و وزارت اجتماعی گفت: بهزستی ارائه خدمات تخصصی به معلولان را در دستور کاری خود قرار داده و در این زمینه اقدامات موثری انجام داده است ضمن اینکه هفته گذشته نیز تیم متخصصی از بهزیستی در کشور آلمان حضور پیدا کردند و به زودی قرار است نیروهای متخصص بهزیستی برای ارائه تجربیات خود به کشور آلمان اعزام شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 85

به "غفلت از سلامت اجتماعی در سال های گذشته، حرکت به سوی عدالت اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفلت از سلامت اجتماعی در سال های گذشته، حرکت به سوی عدالت اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید