عربستان سعودی: پول ما تمام نشده است

به گزارش تور هند ارزان، وزیر اقتصادی عربستان ادعای اینکه این کشور به تدریج در حال بی پول شدن است را رد کرد و گفت: موقعیت اقتصادی ما از بسیاری از کشورها بهتر است.

عربستان سعودی: پول ما تمام نشده است

از طراحی وبسایت دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی تور هند ارزان، به نقل از سی ان بی سی، وزیر اقتصادی عربستان این ادعا را که عربستان به تدریج در حال بی پول شدن است را رد کرد و گفت: موقعیت اقتصادی ما از بسیاری از کشور ها بهتر است.

محمد الجدان در مصاحبه با سی ان بی سی، در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط ذخایر ارزی عربستان گفت: نه، پول ما تمام نشده است.

در ماه نوامبر، رییس اسبق سازمان سیا، دیوید پتریوس، با اشاره به مسائل صندوق ذخیره ارزی عربستان گفته بود: من معتقدم پول عربستان به تدریج رو به اتمام است.

عربستان سعودی میزان پول ذخیره خود در صندوق ذخیره ارزی را به صورت عمومی اعلام نمی کند، اما موسسه فاینانس بین الملل در گزارش خود تخمین زد که میزان ذخیره این صندوق حدود 300 میلیارد دلار باشد موسسه سورین فاند هم تخمین زد میزان این ذخایر برابر با 320 میلیارد دلار باشد.

الجدان در ادامه مصاحبه خود گفت: صندوق ذخیر ما در حال حاضر سومین صندوق ذخیره ارزی بزرگ دنیا است. بر خلاف بسیاری از کشور ها عربستان دارای یک صندوق ذخیره دولتی هم می باشد که ذخیره کنونی آن برابر با 500 میلیارد ریال سعودی (معادل 133 میلیارد دلار) می باشد.

البته الجدان تایید کرد که درآمد عربستان در سال 2020 از 917 میلیارد ریالی که قبلا پیش بینی شده بود کمتر خواهد شد و به 833 میلیارد ریال خواهد رسید، که این باعث می گردد کسری بودجه این کشور به 187 میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 702

به "عربستان سعودی: پول ما تمام نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی: پول ما تمام نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید