عراق از روسیه داروی ضد کرونا می خرد

به گزارش تور هند ارزان، سفیر عراق در روسیه اطلاع داد که در کوشش است تا بتواند داروی روسی ضد کرونا موسوم به آویفاویر را از مسکو خریداری کند.

عراق از روسیه داروی ضد کرونا می خرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان، عبد الرحمن الحسینی سفیر عراق در روسیه از کوشش بغداد برای خرید داروی ضد کرونا از مسکو اطلاع داد.

الحسینی به روزنامه الصباح گفت که درباره نتایج امیدبخش داروی روسی ضد کرونا موسوم به آویفاویر با مسئولان وزارت بهداشت عراق تلفنی صحبت نموده است.

وی به نقل از مسئولان بهداشتی روس تأکید کرد که این دارو به میزان 90 درصد در درمان کرونا مؤثر بوده است.

این مسئول عراقی اطلاع داد که درباره کارآیی این دارو از منظر علمی با طرف روس مذاکراتی انجام خواهد داد و اگر مسئولان عراقی رضایت دهند، واردات این دارو از روسیه، ارجحیت خواهد داشت؛ زیرا دو کشور روابط برجسته ای با هم دارند.

الحسینی همچنین گفت که کشورهای بسیاری وجود دارند که می کوشند این دارو را در سریعترین زمان ممکن به دست آورند.

حازم الجمیلی معاون وزیر بهداشت عراق هم گفت که این نهاد عراقی، اطلاعاتی درباره این دارو خواسته است تا پس از آنالیز، میزان اثرگذاری آن را در درمان بیماران مبتلا به کرونا معین کند.

الجمیلی با بیان اینکه پس از این آنالیز با طرف روس، تماس خواهند گرفت، خاطر نشان کرد، سفیر عراق، مسائل مربوط به این دارو را آنالیز و وزارت بهداشت عراق را در جریان اطلاعات و مکانیزم عملکرد آن قرار خواهد داد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 مرداد 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1146

به "عراق از روسیه داروی ضد کرونا می خرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق از روسیه داروی ضد کرونا می خرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید