عراقچی: زمان شروع نگارش متن توافق فرا رسیده است

به گزارش تور هند ارزان، معاون سیاسی وزارت امور خارجه از ارائه متون مد نظر هیات ایرانی به طرف های مذاکره کننده کمیسیون مشترک خبر داد.

عراقچی: زمان شروع نگارش متن توافق فرا رسیده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس عراقچی عصر امروز بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام طی سخنانی گفت: امروز ما بعد از تقریباً سه روز که از کار کمیسیون مشترک گذشته است، یک بار دیگر برای بررسی فرایند پیشرفت بحث هایی که تا الان اجرا شده کمیسیون را تشکیل دادیم. هم در حوزه رفع تحریم ها هم در حوزه هسته ای ما گزارش کار کارگروه ها را مرور کردیم و بحث های خوبی هم در داخل کمیسیون مشترک صورت گرفت.

وی ادامه داد: به نظر می رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است و اشتراک در هدف نهایی بین همه وجود دارد و راستای که باید طی شود راستای است که الان مقداری شناخته شده تر هست.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه شرح داد: البته این راستا، راستا آسانی نخواهد بود و اختلاف نظر ها طوری نیست که سرانجام یافته باشد. اختلاف نظر های بعضاً جدی وجود دارد که باید طی مذاکرات بعدی کاهش پیدا کند.

عراقچی گفت: همانطور که بار ها گفتیم اصلاً علاقه مند به مذاکرات فرسایشی و طولانی مدت نیستیم و در حدی که نیاز است باید بحث ها گفته شود، مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما فکر می کنیم مذاکرات الان به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند و نگارش متن حداقل در حوزه هایی که اشتراک نظر وجود دارد شروع شود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه هیئت ایرانی متن مورد نظر خود را هم در حوزه هسته ای، هم در حوزه رفع تحریم ها آماده کرده و به همه طرف های دیگر ارائه کرده است، گفت: به اعتقاد ما متونی که ما معرفی کردیم می تواند مبنای مذاکرات و رسیدن به توافق نهایی باشد.

عراقچی گفت: نه اینکه لزوماً توافق نهایی عیناً متون ما خواهد بود، اما این متون مبنای مذاکرات خواهد شد و در چهارچوب این متون فکر می کنیم که رسیدن به یک توافق به خواسته های ایران و خواسته طرف مقابل برای بازگشت ایران به تعهدات را تأمین کنند.

وی افزود: راستا روشن هست به نظر ما زمان شروع نگارش متن حداقل مقداری که اشتراک نظر وجود دارد، فرارسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1702

به "عراقچی: زمان شروع نگارش متن توافق فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: زمان شروع نگارش متن توافق فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید