طرح اروپا برای اسکان مجدد 40 هزار پناهجو در کشورهای اروپایی

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: کمیسیون اروپا میخواهد طی روزهای آینده طرحی را برای اسکان 40 هزار پناهجوی خارجی در سراسر کشورهای اروپایی که با قایق وارد یونان و ایتالیا می شوند، ارائه کند.

طرح اروپا برای اسکان مجدد 40 هزار پناهجو در کشورهای اروپایی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان به نقل از رویترز، با توجه به اوضاع فوق العاده یونان و ایتالیا پس از هجوم سیل گسترده ای از مهاجران و پناهجویان خارجی، کمیسیون اروپا میخواهد طرحی را برای اسکان 40 هزار مهاجر خارجی در سراسر کشورهای اروپایی ارائه نماید.

این طرح که توسط رویترز مشاهده شده پس از ارائه طرح هفته گذشته اتحادیه اروپا است که بر اساس آن 20 هزار پناهجوی خارجی که هم اکنون خارج از اروپا زندگی می نمایند، در کشورهای عضو این اتحادیه اقامت نمایند.

کمیسیون اروپا سیستم خاصی را برای سهمیه بندی مهاجران خارجی در نظر گرفته است که بر اساس وسعت هر کشور اروپایی و وضعیت مالی آن کشور تعریف خواهد شد.

این طرح تا روز چهارشنبه نهایی خواهد شد و احتیاج به حمایت اکثر کشورهای اروپایی خواهد داشت. مرگ صدها مهاجر که اکثر آنها آفریقایی بوده و قصد عبور از دریای مدیترانه و رسیدن به سواحل اروپا را داشتند، مقام های اروپایی را بر آن داشته است تا سیاست هماهنگی را برای مقابله با موج فزاینده قاچاق انسان و مهاجرت های غیر قانونی اتخاذ نمایند.

سال گذشته بیش از 600 هزار مورد درخواست پناهندگی به اروپا ارسال شده است. بر اساس آمارهای آژانس مهاجران سازمان ملل، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 هزار مهاجر به وسیله دریا وارد اروپا شده اند که بیش از نیمی از این مهاجران به مرزهای ایتالیا رسیده اند.

انتظار می رود کشورهای انگلیس، ایرلند و دانمارک با طرح پیشنهادی کمیسیون اروپا مخالفت خواهند کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 568

به "طرح اروپا برای اسکان مجدد 40 هزار پناهجو در کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اروپا برای اسکان مجدد 40 هزار پناهجو در کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید