سونامی در بازار سهام چین؛ 20 میلیون سرمایه گذار از بازار خارج شدند

به گزارش تور هند ارزان، در پی نوسانات شدید بازار سهام و اوراق بهادار چین که از یک ماه پیش شروع شده، نزدیک به 20 میلیون سرمایه گذار سرمایه خود را از این بازار خارج کردند.

سونامی در بازار سهام چین؛ 20 میلیون سرمایه گذار از بازار خارج شدند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، این رقم معادل نزدیک به یک سوم از کل سرمایه گذاران کوچک در این بازار بزرگ سهام است که به دلیل شرایط نابسامان این بازار اقدام به خارج کردن سرمایه های خود نموده اند.

پیشتر در ماه گذشته میلادی شاخص این بازار در چین نزدیک به 30 درصد کاهش یافت که باعث هراس عمومی شد.

بر اساس این گزارش، سرمایه گذاران کوچک در چین 80 درصد از سهام شرکت های عام را در اختیار دارند و خروج آنها از این بازار ضمن رکود در این شرکت ها باعث ورشکستگی بسیاری از آنها خواهد شد.

میزان خسارات وارده به سرمایه گذاران بورس چین بسیار بالا است و ارزش زیان وارده به آنها اکنون به یکهزار و 100 میلیارد دلار رسیده است.

در حالی که در ماه جاری، سهام با 20 درصد کمتر از قیمت قبل به مشتریان عرضه شد باز هم کمتر کسی برای خرید سهام رغبت نشان داده است.

لو یون یکی از این سرمایه گذاران بازار سهام چین روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: وضعیت فعلی نسبت به دو سال پیش که آغاز به خرید سهام می نموده، بسیار نگران نماینده تر شده است.

وی اضافه کرد: به ترغیب دولت، شرکت ها و مردم چین سرمایه های خود را وارد این بازار کردند تا بتوانند سود خوبی داشته باشند اما شرایط کنونی باعث وحشت همه ما شده است.

لو یون که از کارکنان شرکت اینترنتی سیسکا در پکن است، گفت: بسیاری همچون او در این بازار سرمایه گذاری نموده اند اما محاسبات همه غلط از آب درآمده است.

به گفته این شهروند چینی، در حال حاضر سرمایه گذاران در دودلی و شک بسر می برند. به این معنا که اگر هم اکنون سهام خود را واگذار نمایند زیان کلانی می بینند و اگر هم صبر نمایند، ممکن است وضع از این بدتر گردد.

وی با اشاره به اینکه تزریق 20 میلیارد دلار از سوی سرمایه گذاران بزرگ دولتی و بانک مرکزی به این بازار هنوز چاره ساز نشده است، توضیح داد: چنانچه پیش بینی وضعیت را می کردم شاید ترجیح می دادم در بازار مسکن که همچنان پر رونق و سودده است، سرمایه گذاری کنم.

وی گفت که تصمیم گرفته پس از این اتفاق هیچوقت در بازار سهام چین سرمایه گذاری نکند.

شرکت سهامی کلینینگ چین وابسته به دولت نیز امروز در گزارشی بیان کرد که فقط در ماه جاری میلادی شاخص سهام در شانگهای 14 درصد افت نموده است که این میزان در شش سال گذشته بی سابقه بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 494

به "سونامی در بازار سهام چین؛ 20 میلیون سرمایه گذار از بازار خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی در بازار سهام چین؛ 20 میلیون سرمایه گذار از بازار خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید