سناتور روس: آمریکا به دنبال خطر سقوط هژمونی اش بر روی تقویت توان نظامی تکیه نموده است

به گزارش تور هند ارزان، یک مقام پارلمانی روسیه با اشاره به افزایش بودجه دفاعی مورد درخواست دولت بایدن از کنگره، گفت: این واقعیت که آمریکا فعالانه در حال تجهیز نظامی برای اطمینان از سلطه خود است، بزرگترین خطر از جانب این کشور است.

سناتور روس: آمریکا به دنبال خطر سقوط هژمونی اش بر روی تقویت توان نظامی تکیه نموده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه در تفسیر بودجه درخواستی دولت جو بایدن برای سال مالی 2022، مهمترین خطر ناشی از ایالات متحده را کوشش این کشور برای تقویت توان نظامی خود نامید.

پوشکوف در کانال تلگرام خود در این باره نوشت: در حال حاضر آمریکا فعالانه در حال تجهیز نظامی کشور است، برای اینکه بتواند از تأمین سلطه خود با استفاده از روش های مالی، مالی، اطلاعاتی و دیپلماتیکی که در حال حاضر مورد رضایت مقامات واشنگتن قرار ندارد، اطمینان پیدا کند.

به عقیده این سناتور، در شرایط کاهش قدرت مالی، آمریکا تکیه اصلی خود را روی توان نظامی خود گذاشته است و این دقیقاً خطری است که از سقوط هژمونی ایالات متحده وجود دارد.

لازم به یادآوری است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به تازگی پیش نویس بودجه این کشور برای سال مالی 2022 را به کنگره تقدیم نموده است. بر اساس این سند، هزینه مورد احتیاج پنتاگون معادل 715 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. در مجموع بودجه دفاعی مورد احتیاج دولت بایدن حدود 753 میلیارد دلار است که در مقایسه با بودجه امسال، 12.5 میلیارد دلار بیشتر است.

این در حالی است که در ماه مه بعضی رسانه های آمریکایی فاش کردند که ایالات متحده طی ده سال گذشته ارتش های خصوصی چند هزار نفری تشکیل داده که نیروهای آن وظایف مختلفی از سوی پنتاگون، چه در داخل خاک آمریکا و چه در کشورهای دیگر، را اجرا می نمایند. نیروهای این ارتش های خصوصی حداقل 60 هزار نفر تخمین زده شده و هزینه سالانه آنها بیش از 900 میلیون دلار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1766

به "سناتور روس: آمریکا به دنبال خطر سقوط هژمونی اش بر روی تقویت توان نظامی تکیه نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: آمریکا به دنبال خطر سقوط هژمونی اش بر روی تقویت توان نظامی تکیه نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید