روسیه: ترس تصرف قدرت توسط طالبان از طرف غربی ها مطرح می گردد

به گزارش تور هند ارزان، وزیر خارجه روسیه با اشاره به اظهارات طالبان و عدم تمایل به کسب قدرت از راستا نظامی، اظهارداشت که غربی ها نسبت به ایجاد ترس از نحوه کسب قدرت توسط طالبان، ترس ایجاد می نمایند.

روسیه: ترس تصرف قدرت توسط طالبان از طرف غربی ها مطرح می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو در تماس با طالبان تصریح نموده است که تصرف قدرت در افغانستان از راستا نظامی پذیرفتنی نیست و روسیه با انحصارطلبی این گروه مخالف است.

لاورف تاکید نمود که ترس تصرف قدرت توسط طالبان از طریق غربی ها مطرح می گردد.

وی اضافه کرد: طالبان بارها اعلام نموده است که قصد تصرف قدرت را ندارد و بدیهی است که نیروهای سیاسی افغانستان نیز از به قدرت رسیدن طالبان با زور حمایت نخواهند کرد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به احتمال تشدید درگیری ها در افغانستان گفت: خیلی چیزها به آمادگی طرف های درگیر در افغانستان برای گفت وگو سازنده و توافق در خصوص مسائل مهم مربوط به ساختار آینده این کشور بستگی دارد.

لاورف پیش از این نیز تاکید نموده بود که روسیه از بازگشت امارت اسلامی در افغانستان حمایت نمی کند و خروج اسامی رهبران طالبان از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل نیازمند پیشرفت های لازم در مذاکرات بین الافغانی است.

پیش از انین نیز ضمیر کابلوف در گفت وگو با اسپوتنیک گفته بود: ما باور داریم که طالبان بخشی از افغانستان است و افغان ها باید درباره ساختار دولت آینده این کشور بین خود به توافق برسند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1777

به "روسیه: ترس تصرف قدرت توسط طالبان از طرف غربی ها مطرح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ترس تصرف قدرت توسط طالبان از طرف غربی ها مطرح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید