داستان روزی که علی کریمی پولش را در خانه پیرزن جا گذاشت

به گزارش تور هند ارزان، با علی کریمی رفته بودیم بانک. برای یک کار مالی لازم بود از حساب پول برداریم. در بانک همه او را می شناختند. از مسئول باجه بگیر تا رئیس بانک همه با او خوش و بش می کردند. رئیس بانک و مسئول یکی از صندوق ها از آن استقلالی های تیر بودند. از همان اولی که وارد بانک شدیم با کریمی کل کل کردند تا لحظه ای که بیرون برویم. علی کریمی باید چهارمیلیون و 700 از بانک برمی داشت. برای کاری که می خواستیم انجام دهیم حداقل پول لازم همین بود. پول را که گرفت از بانک خارج شدیم.

داستان روزی که علی کریمی پولش را در خانه پیرزن جا گذاشت

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

هنوز خیلی از بانک دور نشده بودیم که یک پیرزن را گوشه خیابان دیدیم. به نظر گدا می آمد. می دانستم که علی کریمی دست به خیر دارد. سریع کنار زد و سراغ پیرزن رفت. طفلک نای حرف زدن نداشت. نه پول می خواست نه یاری؛ فکر کنم از حال رفته بود. به او یاری کردیم که از جایش بلند گردد. نایلون داروهایش کمی آن طرف تر افتاده بود. کریمی داروهایش را به او داد و با اصرار سوارش کرد و او را به خانه اش رساند.

خانه شان قدیمی بود، وارد خانه شدیم، همسر پیرزن هم روی یک تکه پتو خوابیده بود. علی به پیرزن نزدیک تر بود و با او حرف می زد. زیاد از حرف هایی که می زدند سر درنمی آوردم. پیرمرد و پیرزن را تنها گذاشتیم و از خانه بیرون آمدیم. در جهت برگشت اصلا حرف نمی زد. تعیین بود که حوصله ندارد. به پمپ بنزین رفتیم که بنزین بزنیم. بعد از اینکه بنزین زدیم، علی از مسئول پمپ پرسید کارتخوان دارند یا نه. مسئول کلی تعارف کرد و گفت که نمی خواهد پول بگیرد اما کارتخوان نداشتند. من به جای او پول بنزین را حساب کردم.

پیش خودم می گفتم نگاه کن همین الان چهار میلیون پول گرفت نمی خواهد خرج کند. پیگیرش شدم که دنبال کارمان برویم. بیرون پمپ بنزین اما گفت امروز نمی خواهد این کار را بکند. کلی بهانه آورد و گفت که ظهر شده، آخرش هم گفت پول ندارد که بدهد. گفت که فردا کارمان را انجام بدهیم. همین یک ساعت پیش چهارمیلیون و 700 از بانک پول گرفته بودیم ولی معلوم بود که دیگر پولی در جیبش نمانده است... من که ندیدم علی پول ها را در خانه آن پیرمرد و پیرزن گذاشته باشد. نمی دانم آنها تا الان پول ها را پیدا نموده اند یا نه. اصلا فهمیده اند که این پول ها را چه کسی آنجا گذاشته. خیلی راحت از هم خداحافظی کردیم و جدا شدیم.

این متن از روی گفته های یکی از دوستان کریمی تنظیم شده. متنی که اسفند 1391 در روزنامه تماشا کار شده است. خودش گفته و خبرنگار هم نوشته که علی کریمی هرگز دوست نداشته این اتفاقات منتشر گردد ولی در توضیح آمده که منتشرنشدن این اقدام خیرخواهانه علی کریمی هم چندان درست به نظر نمی آید. از اسفند 1391 که آن موضوع مطرح و سروصدای زیادی در رسانه ها به پا کرد (به طوری که حتی با واکنش علی دایی همراه شد و گفت که به این اقدام علی کریمی افتخار می نماید) تا اسفند 1399 که اقدام تازه علی کریمی دوباره مورد توجه رسانه ها قرار گرفته، هشت سال می گذرد، ولی در این هشت سال و چه بسا سال های قبلش، علی کریمی برخلاف بسیاری از چهره های مخالفش، تغییری ننموده و همچنان کنار مردم ایستاده است.

ماجرای تازه که اسفند 1399 رقم خورده اما موضوعی است که تقریبا همه از آن اطلاع دارند: درست در روزهایی که او سودای ریاست بر فدراسیون فوتبال به سرش زده بود، به جای حضور در تلویزیون ترجیح داد تا وارد یک برنامه اینترنتی گردد و برنامه هایش را آنجا برای مخاطبان فوتبال توضیح دهد. درست در ساعاتی که سه رقیب در تلویزیون ملی مشغول توضیح برنامه برای اخذ رأی بودند، علی کریمی به دنبال جمع کردن یاری اقتصادی برای بچه ها نیازمند بود! شرط حضورش در آن برنامه اینترنتی به جای اینکه تبلیغ گسترده برای خودش و برنامه هایش باشد، اختصاص 2.5 میلیارد تومان به بچه ها نیازمند بود تا از این طریق بتواند برای آنها تبلت تهیه کند. او این یاری ها را برای خیریه علی بن ابی طالب می خواست که مدیریتش بر عهده رسول خادم است. البته این تنها یاری علی کریمی به این خیریه که تمرکزش را روی استان سیستان وبلوچستان گذاشته، نیست و او پیش تر در امر مدرسه سازی در این منطقه هم رسول و دوستانش را یاری نموده است.

در عوض با علی کریمی چه رفتاری شد؟ برنامه اینترنتی او از سوی ساترا مجوز پخش نگرفت تا تلویزیون که مجوزهای ساترا مستقیم زیر نظر آن صادر می گردد، از دیدگاه خودش برای علی کریمی قدرت نمایی کند و از او که گفته بود حضور در برنامه شبکه سه نمایشی است انتقام گرفته باشد!

البته شاید رفتار فوتبالی ها با علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال از رفتاری که ساترا با او کرد هم کمی زننده تر بود، چون از بین نزدیک به 28 رأی فوتبالی ها در مجمع فدراسیون فوتبال، علی کریمی فقط 9 رأی به دست آورد تا پایین تر از بقیه کاندیداها به کار خودش در انتخابات فدراسیون فوتبال سرانجام دهد. علی بعد از خروج از سالن انتخابات در جمع خبرنگاران ایستاد و گفت که کارش با فوتبال تمام شده است. این جمله اش شاید برای عده ای که حضور کریمی و کریمی ها را خطرناک می دانستند، خبر خوبی باشد ولی واقعیت می تواند خطرناک و دلهره آورتر از چیزی باشد که فقط در فوتبال رقم می خورد. علی کریمی را حالا رفته رفته در جهتی قرار می دهند که پیش تر علی دایی و عادل فردوسی پور را در آن انداخته اند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1614

به "داستان روزی که علی کریمی پولش را در خانه پیرزن جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان روزی که علی کریمی پولش را در خانه پیرزن جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید