خبرنگاران وزیر کار: عزم دولت برای برطرف تاثیر کرونا و تحریم جدی است

به گزارش تور هند ارزان، گرگان - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تاثیر گسترده تحریم و شیوع کرونا بر مباحث کلان مالی کشور گفت: دولت کوشش می نماید با توسعه سرمایه گذاری و استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی تاثیر تحریم و تحریم را تا حد امکان کاهش دهد.

خبرنگاران وزیر کار: عزم دولت برای برطرف تاثیر کرونا و تحریم جدی است

محمد شریعتمداری روز شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی گلستان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و اسلامی وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: اعطای وام کم بهره و پیش بینی مشوق بیشتر برای مشارکت بخش خصوصی تا حد زیادی آثار کرونا و تحریم را کاهش داده و این حمایت ها تا خاتمه عمر دولت تدبیر و امید ادامه خواهد داشت.

وی به کوشش دولت برای ایجاد شغل در گلستان اشاره نمود و گفت: سال جاری 6 هزار و 850 میلیارد ریال تسهیلات با میانگین سود 6 درصدی به این استان اختصاص یافت که تا به امروز چهار هزار و 850 میلیارد ریال پرداخت شد و بقیه این اعتبار در صورت وجود طرح مناسب اعطا خواهد شد.

شریعتمداری اضافه کرد: گلستان 21 پروژه اقتصاد مقاومتی اولویت دار دارد که کوشش می کنیم با حمایت از شرکت های عظیم سرمایه گذاری از جمله شستا تا خاتمه دولت راه چاره مناسبی برای نهایی شدن این پروژه ها ترسیم گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : کوشش می کنیم در بخش هایی از حوزه صنعت از جمله ید و صنایع شیر از ظرفیت شستا استفاده نموده و قدم های مناسبی در این بخش های مولد برداریم.

وی گفت : حدود 49 درصد از جمعیت گلستان در روستاها زندگی می نمایند که این امر امکان استفاده بیشتر از تسهیلات کم بهره روستایی را فراهم می سازد.

وی به دیگر فرصت های موجود گلستان اشاره نمود و گفت: کشاورزی و شیلات در بخش های شمالی و گردشگری در جنوب این استان ظرفیت ارزشمندی است که با تداوم حمایت دولت امیدوار به تحول جدی این بخش ها و نقش آفرینی آن ها در فراوری شغل هستیم.

در این جلسه تفاهم نامه ای به ارزش 10 هزار میلیارد ریال برای توسعه سایت میگو گمیشان بین وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و استاندار گلستان به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد در مدت زمان 6 ماه زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای پنج هزار نفر در قالب 250 تعاونی صیادی فراهم گردد.

معاون اول رییس جمهوری به همراه وزاری راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز شنبه برای افتتاح چند پروژه عمرانی و ملاقات با نخبگان و شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی به گرگان سفر کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1596

به "خبرنگاران وزیر کار: عزم دولت برای برطرف تاثیر کرونا و تحریم جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر کار: عزم دولت برای برطرف تاثیر کرونا و تحریم جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید